Přehlídka studentské tvorby FestMichael opět oživuje kulturní život metropole

Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující generace. I letos se uskuteční tradiční přehlídka tvorby studentů školy Michael – Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby, s.r.o. FestMichael již potřinácté obohatí nabídku kulturních akcí metropole a originálním způsobem oživí její veřejný prostor. Tematika letošní přehlídky je vymezena pojmem (Ne)bezpečí - ve smyslu reflexe existence na světě, jenž se prudce změnil, a to nejen v důsledku covidové epidemie, ale též reality týkající se nás všech - války na Ukrajině. Inspirací se mohly stát rovněž alarmy ekologické, ekonomické či genderové, stejně jako limity online komunikace a virtuálního „žití“ vůbec.

Přehlídka FestMichael

Navzdory důležitosti zmíněných tematických oblastí vystavené práce ovšem oplývají také úlevným humorem, nadsázkou, či laskavou ironií. Tento přístup, patřící k tradičním hodnotám českého kulturního kontextu, nachází v řadách studentů školy Michael utěšený počet talentovaných pokračovatelů. Pro budoucnost je to jistě optimistické zjištění.

Úvodní část akce začínala 21. 6. 2022 v kině Lucerna. FestMichael zde odstartoval projekcí krátkometrážních snímků studentů oboru Filmová tvorba. Publikum se seznámilo s tvorbou talentovaných osobností všech filmařských specializací na startu profesní kariéry.

Následovala vernisáž na náměstí Míru. Pod širým nebem představili svou tvorbu absolventi oborů Fotografická tvorba, Grafický design, Design interiéru. Studenti, jejichž práce byly vybrány na základě hodnocení odborných pedagogů i hlasování návštěvníků, převzali ocenění a sponzorské dary.

Připomenut byl rovněž mimořádný úspěch studentky Anety Bromovské (třída 3. G). Její návrh Věda a zdravotnictví zvítězil v soutěži o aktuální design pražské Eurotramvaje. Akce, pořádaná pražským magistrátem, má za cíl propagovat české předsednictví EU ve spojitosti s úspěchy naší metropole jako „smart“ a kreativního města budoucnosti.

Vystavené práce je možno na prostranství před kostelem sv. Ludmily zhlédnout až do 19. 7. 2022.

Přehlídku FestMichael po organizační i koncepčně-tvůrčí stránce připravují především sami studenti střední školy a vyšší odborné školy Michael. Vytvářejí rovněž vizuální styl projektu, včetně loga či znělky. Akci finančně podporují sponzoři a škola Michael. V odborné porotě budou zastoupeny významné umělecké osobnosti světa filmu, fotografie i grafiky, z nichž řada se školou Michael dlouhodobě spolupracuje, např. formou workshopů či přímo na škole vyučují. Účast v porotě přislíbili: spisovatelka a scenáristka Halina Pawlowská, uznávaný režisér a držitel mnoha Českých lvů Vladimír Michálek, uznávaný architekt Martin Sladký, grafický designér Martin Strnad či oceňovaný fotograf Karel Cudlín.

Zásadní podíl na realizaci akce mají kmenoví pedagogové školy: Viktor Pavlovič, vedoucí oboru Filmová tvorba SŠ, režisér Vladimír Michálek, vedoucí zaměření Filmová tvorba VOŠ, fotograf Jaroslav Fišer, vedoucí oboru Fotografická tvorba SŠ, fotograf Tomáš Třeštík, vedoucí zaměření Fotografická tvorba VOŠ, Jakub Štěpánek, vedoucí oboru Grafický design SŠ, Miroslav Roubíček, vedoucí zaměření Grafický design VOŠ, a Andrea Vokřálová, vedoucí oboru Grafický design SŠ a VOŠ.

Akce FestMichael se každoročně setkává s jednoznačně pozitivní odezvou diváků z řad profesionálů i široké veřejnosti. Často bývají překvapeni uměleckou úrovní a neotřelým tvůrčím přístupem představených děl. Rozhodně si ani Vy nenechte FestMichael ujít. Nebudete litovat.

Záštitu nad festivalem převzali v letošním roce:  Martin Baxa - ministr kultury, Vít Šimral - radní hlavního města Prahy pro oblast školství, sportu, volného času, vědy, inovací a podpory podnikání, Hana Třeštíková - radní hlavního města Prahy pro oblast kultury, památkové péče, výstavnictví a cestovního ruchu, Jan Wolf - předseda výboru pro kulturu, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy ZHMP, Alexandra Udženija – starostka městské části Praha 2, a Jaroslav Šolc – místostarosta městské části Praha 2.   

Škola Michael je již více než dvě desetiletí jedinou školou v ČR poskytující komplexní vzdělání v oblasti reklamy. Součástí studia všech oborů je rozšířená výuka anglického jazyka, který žáci uplatní i při odborných zahraničních výměnných pobytech a stážích v rámci programů EU. Každoročně zde skládají maturitní zkoušku profesionálně připravení fotografové, reklamní grafici, filmaři, studenti designu interiéru a manažeři z oblasti marketingových komunikací. Absolventi školy se úspěšně prosazují v praxi i při dalším studiu na vysokých školách uměleckého nebo humanitního zaměření.

Rusko zaútočilo raketami na nákupní centrum plné lidí

27.06.2022 21:11 Počet obětí na životech v ukrajinském městě Kremenčuk, kde dnes ruské střely zasáhly obchodní…

V Česku přibylo po téměř dvou měsících více než 1000 potvrzených případů…

28.06.2022 09:16 V Česku přibylo v pondělí opět po téměř dvou měsících více než 1000 potvrzených případů koronaviru.…

Počasí trápí odborníky. Místy už je extrémní sucho

28.06.2022 06:30 Po intenzivních lokálních srážkách v minulém týdnu se výrazně prohloubily rozdíly v míře sucha mezi…

Užívání konopí zvyšuje podle OSN tlak na zdravotnické systémy

27.06.2022 09:19 Rostoucí spotřeba konopí vyvíjí tlak na zdravotnická zařízení ve světě. Ve své nové zprávě to uvádí…

Ruská federace je v platební neschopnosti, potvrdila agentura Moody's

28.06.2022 11:32 Ruská federace je v platební neschopnosti, protože věřitelé nedostali na účet platbu úroků. Uvedla…

Související:

Právě se děje

reklama