Přes 83 procent Čechů ocenilo během krize informace z médií

Většina Čechů ocenila rozsah informací, které během koronavirové krize poskytovaly tuzemská média, spokojeno bylo až 83 procent lidí. Informace z médií přitom ve větší míře čerpali i lidé, kteří obyčejně zprávy vyhledávají jinde. Dalším zdrojem informací byly sociální sítě, které však většina shledávala jako problematické. Vyplývá to z výzkumu Unie vydavatelů ČR.

Noviny, ilustrační foto
doporučujeme

Zprávy v médiích během krize sledovalo kolem 80 procent respondentů výzkumu. Pro více než 71 procent lidí se přitom média staly nezastupitelným zdrojem informací. Nejvyhledávanější byly zprávy v televizi, kde svůj aktuální přehled získávalo 67 procent respondentů, následovaly zpravodajské weby a tisk.

Téměř polovina pak shledávala televize také jako nejdůvěryhodnější zdroj. Tisk takto hodnotilo kolem 40 procent lidí, kteří u něj oceňovali zejména jeho dostupnost a přehlednost. Zároveň během krize mírně stoupla čtenost jednotlivých deníků, lidé také četli i více titulů.

Důvodem byl především zájem o aktuální dění a také více času, který lidé pro čtení tisku měli. Naopak u internetu velká část respondentů při výzkumu vypověděla, že rozsah informací byl postupem času až přehlcující.

Zhruba desetina lidí během krize čerpala informace především ze sociálních sítí. Naopak 77 procent lidí vnímalo obsah publikovaný na sociálních sítí jako problematický. Dalším zdrojem informací byly zprávy od politiků, rodiny a známých. Na tyto zdroje se však spoléhaly pouze jednotky procent.

Lidé podle výzkumu vnímali novináře také jako součást tzv. první linie. Vyjádřila se tak zhruba až polovina respondentů. Větší roli lidé přisuzovali jen zdravotníkům, hasičům, policistům a vojákům.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražští policisté pátrají po ženě, která trpí epilepsií

11.07.2020 15:57 Pražští policisté pátrají po třicetileté Haně Burdové, která trpí epilepsií a musí pravidelně…

Koronavirus v Jihlavě: Na radnici budou roušky povinné, město zvažuje…

11.07.2020 12:14 Jihlavský magistrát zavede od pondělí 13. července povinné nošení roušek při vstupu do budov úřadu.…

Opakované testy na covid-19 ve Vodňanské drůbeži jsou negativní

11.07.2020 11:52 Opakovaně negativní test na koronavirus má 104 zaměstnanců firmy Vodňanská drůbež z holdingu…

Na Kutnohorsko se vracejí roušky, omezeny jsou hromadné akce. V ČR je přes…

10.07.2020 20:10 Aktualizováno Kvůli ohnisku koronaviru v obci Církvice budou muset lidé na Kutnohorsku od půlnoci znovu nosit ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy