Požár v domově pro postižené: Osm mrtvých, několik zraněných

Při tragickém požáru v domově pro zdravotně postižené zemřelo dnes ráno ve Vejprtech na Chomutovsku osm lidí, 30 se jich podařilo zachránit. Co bylo příčinou zatím není jasné, řekla dnes ČTK vejprtská starostka Jitka Gavdunová (ODS). Podle zdravotníků tři lidé utrpěli těžké zranění, jeden středně těžké. Hasiči nyní požár dohašují, na místě je policie.

Přidejte svůj názor 178 komentářů

Požár v domově pro postižené ve Vejprtech
doporučujeme

V domově bylo podle starostky v době tragédie 35 klientů z 39 a také tři pracovníci. Z těch nikdo zraněný nebyl. "V nemocnici skončil i jeden policista, který se nadýchal kouře," doplnil mluvčí Záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. Většina postižených se podle něj nadýchala kouře, někteří mají lehké popáleniny.

Při tragédii nešlo o seniory, jak původně uvedla záchranná služba, ale o muže s mentálním a kombinovaným postižením, doplnil ředitel Městské správy sociálních služeb Vejprty Viktor Koláček. Podle starostky musel do nemocnice také místostarosta Vlastimír Volín (STAN), který je vedoucím domova pro seniory. Na místě požáru byl mezi prvními a pomáhal se záchranou klientů. Nadýchal se také kouře.

"Požár v domově byl na operační středisko nahlášen ve 4:49," doplnil operační důstojník. Hořet podle něj začalo v jedné z místností domova a požár se postupně rozšířil do dalších tří místností. V dýchacích maskách pak vyvedli hasiči z budovy 29 osob. "U osmi lidí byl bohužel konstatován exitus vlivem nadýchání zplodinami," doplnil operační.

Záchranná služba vyhlásila mimořádnou událost. Kvůli nepřízni počasí nemohl vzlétnout vrtulník. Na místě bylo sedm zdravotnických posádek včetně dvou německých. Pomáhali také zdravotníci z Karlovarského kraje. Pacienty sanitky rozvezly zejména do okolních nemocnic v Chomutově, Mostu a Kadani.

Požár ve Vejprtech s osmi oběťmi je druhý nejtragičtější od roku 1990. Nejhorší byl požár v říjnu 2010, kdy v Praze zemřelo devět bezdomovců.

Loading...
Vstupte do diskuze (178)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Začala tradiční Matějská pouť. O které atrakce je největší zájem?

22.02.2020 16:26 První tisíce dětí i dospělých vyrazily na pražské holešovické Výstaviště, kde dnes začala Matějská…

Expedice Tatra kolem světa 2 vyráží na cestu, fanoušci se přišli rozloučit

22.02.2020 14:56 Aktualizováno Fanoušci dnes u pražského Rudolfina vyprovodili členy expedice Tatra kolem světa 2 na jejich cestu.…

Expedice kolem světa: Doufám, že nás vůz Tatra nikde nenechá "ve štychu",…

22.02.2020 14:08 Aktualizováno Cestovatel a člen expedice Tatra kolem světa 2 Marek Havlíček měl na startu výpravy jedinou obavu z…

V želivském klášteře se konala mše za faráře Toufara. Zemřel před 70 lety,…

22.02.2020 13:24 V želivském klášteře se dnes konala mše za oběti komunistické zvůle. Královéhradecký biskup Jan…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama