Při práci z domu chybí 40 procentům lidí kontakt se spolupracovníky

Při práci z domu chybí podle průzkumu společnosti Up Česká republika 40 procentům zaměstnanců kontakt se spolupracovníky. Postrádají také pravidelný pracovní režim jako je cesta do práce a z práce či pauza na oběd. Především lidé do 26 let si stěžují, že ztratili benefit ve formě občerstvení zdarma.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Zaměstnancům kolem 40 let oproti ostatním výrazně více v domácím prostředí schází klid na práci. Vyplývá to z průzkumu Barometr zaměstnanců společnosti UP ČR mezi 840 lidmi, data má ČTK k dispozici.

Spolupráci v týmu při práci z domu považuje zhruba třetina zaměstnanců za srovnatelnou nebo lepší než v obvyklém režimu. Pro 12 procent lidí je největším problémem při tzv. home office chybějící pocit sounáležitosti s podnikem.

"Firmy se na nás ohledně budování vztahů a zapojení zaměstnanců i při vzdálené práci obracejí čím dál tím více. Vyvíjíme proto nová HR (human resources - lidské zdroje) digitální řešení, která umožní sdílet společné úspěchy zaměstnanců, pomohou je více zapojit do dění ve firmě a zvýší jejich angažovanost a spokojenost i při práci v režimu home office," uvedl generální ředitel UP ČR Stéphane Nicoletti.

Méně vytíženo než před pandemií koronaviru je podle průzkumu 15 procent zaměstnanců, 30 procent lidí uvedlo, že pracuje více. Přesto tři čtvrtiny respondentů vnímají práci z domu spíše pozitivně, a to muži i ženy. Možnost práce z domova by i v budoucnu uvítalo 67 procent zaměstnanců, šest z deseti lidí by se nebránilo tomu, zůstat ve stejném režimu ještě další rok.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama