Propaganda, předlistopadová Česká televize, Moravec je prý špína... Na internetu vypukla mela

Fokus Václava Moravce vyvolal českém internetu bouřlivé reakce. V pořadu vystoupili slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, předsedkyně Učené společnosti Blanka Říhová a přednosta Ústavu etiky a humanitních studií 3. lékařské fakulty UK Marek Vácha. A kritici na nich nenechali nit suchou.

Česká televize
doporučujeme

Pavel Rychetský v pořadu hovořil o frustraci ze situace ve společnosti, která vznikla za posledních třicet let. Podle něj se o některých problémech nehovoří a začal se šířit strach, například z uprchlíků, které u nás nemáme, nebo z islámu, který zde podle něj také nemáme.

Uvedl také, že Václav Havel je symbolem toho, co se u nás odehrálo před třiceti lety, což se některým lidem hodí, protože mají viníka svého osudu. Dodal, že není obrany proti sociálním sítím, a ačkoliv to je nejlevnější zdroj informací, většina obsahu na něm jsou fake news.

Pořad na sociálních sítích ale vyvolal rozpačité reakce. Vyjádřil se k němu například člen RRTV Vadim Petrov, který na facebooku zkritizoval jednotvárnost myšlenek, které v něm zazněly.

"Fokus na ČT - Caputova, Rychetský a Moravec. Názorově vyvážená debata. Střet různých myšlenek, protikladných názorů, zajímavých úhlů pohledů, aby si divák mohl utvořit vlastní názor... tedy, to tam neni. Debatu by to zneprehlednilo. Lidi by si nemuseli jiné názory správně vyložit. Nositeli těch správných názorů jsou diskutující. Jiné názory se jen citují, pro jistotu s despektem a ironii. Jak říká předseda její rady, ČT má vychovávat. Tak to dělá. Jako ta předlistopadova televize. Je to v genech," napsal.

Kritikou nešetřil ani bývalý člen RRTV Petr Štěpánek, který neváhal sáhnout k ostřejším výrazům. 

"Viděl jsem posledních deset minut a naplnilo mě to nadějí. Pokud bude Česká televize i nadále vysílat podobné propagandistické paskvily, jako byl Fokus Václava Moravce se slovenskou prezidentkou Čaputovou, předsedou Ústavního soudu Rychetským a dalšími dvěma statisty, paskvily, které svojí jednostranností zcela odporují zákonu, a tím pádem i poslání veřejné televize, nemůže to dlouho trvat a podstatná část veřejnosti se naštve tak, že vyžene generálního ředitele Petra Dvořáka i s Moravcem a zbytkem celé té veřejnoprávní manipulační úderky z Kavčích hor svinským krokem," napsal na sociální síti.

Proti pořadu se ale vyhranila i řada komentátorů. Například Tomáš Vyoral napsal: "Nezlobte se na mě, ale Moravec je pseudomoderátorská špína, stoka světové úrovně. Veřejnoprávní moderátor hodnotí účelovou DEMAGOGII Rychetského jako pravdu a vtipkuje, že za ni bude pokárán prezidentem," uvedl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silný déšť zaměstnal hasiče. Čerpali vodu ze sklepů a lagun

26.09.2020 16:36 Silný déšť zaměstnal dnes hasiče v Moravskoslezském kraji. Museli především čerpat vodu ze sklepů i…

Klub, v němž se měl po nocích natáčet film, prověřuje policie

25.09.2020 17:40 Aktualizováno Hudební klub Cross v Praze, kde se po nocích údajně měl natáčet film, podle ministra zdravotnictví…

Senát medailí ocenil zesnulého předsedu Kuberu či biskupa Malého

25.09.2020 17:15 Někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera, mluvčí Charty 77 a biskup Václav Malý, členové skupiny…

Většina Čechů se nechce dát očkovat proti covidu-19. Důvodu je několik,…

25.09.2020 15:40 Většina Čechů není ochotná nechat se očkovat proti nemoci covid-19, až bude k dispozici vakcína.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama