Prvním letošním miminkem je holčička Laura, narodila se v Břeclavi

První letošní děti v Česku přišly na svět na jižní Moravě a Praze. Hned v první minutě roku se narodila holčička Laura v porodnici v Břeclavi, minutu po ní následoval chlapec Artem v pražské Nemocnici Na Bulovce.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Narozená miminka
doporučujeme

Pomyslné třetí místo patří Alžbětě, kterou matka porodila čtyři minuty po půlnoci v pardubické nemocnici. Loni byl prvním novorozencem v Česku Tomáš, jenž přišel na svět minutu po půlnoci v písecké nemocnici.

Laura se narodila 58 vteřin po půlnoci, měří 50 centimetrů a váží 3,16 kilogramu. Pro maminku Kateřinu je druhým dítětem a šlo o spontánní porod. "I naše první dítě je narozené 1. ledna. Nijak jsme to neplánovali, ale jsem šťastná, že to tak vyšlo a hlavně, že je zdravá," řekla ČTK maminka Kateřina, která s rodinou žije ve Valticích.

Artem přišel na svět akutním císařským řezem dvě minuty po půlnoci. Měří 44 centimetrů a váží 2,94 kilogramu. Jeho matka je z Ukrajiny a nemá tak nárok na tradiční odměnu pro pražské děti narozené na Nový rok.

Devět minut po půlnoci se narodila Michaela v Havířově na Karvinsku, je tak prvním dítětem narozeným v Moravskoslezském kraji. V 00:11 ji ve Zlínském kraji následoval Jakub v porodnici Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. O čtyři minuty později přivítali první dítě v Mladé Boleslavi ve středních Čechách, chlapeček dostal jméno Marek.


Prvním letošním Jihočechem je Adam, narozený ve strakonické nemocnici v 0:27. Na Vysočině patří prvenství Veronice, jejíž maminka si pro porod vybrala jihlavskou nemocnici. Holčička přišla na svět tři minuty po půl jedné. Minutu po jedné hodině ji následovala Tereza v Karlových Varech.

První dítě v Olomouckém kraji přišlo na svět v prostějovské porodnici, holčička Kristýna se narodila v 1:28. Prvním miminkem v Královéhradeckém kraji je také děvče. Přivítali ji v Oblastní nemocnici Trutnov ve 2:11 a dali jí jméno Táňa.

Zřejmě prvním miminkem narozeným v Plzeňském kraji je Lukáš, který přišel na svět ve Fakultní nemocnici Plzeň ve 3:37. V Ústeckém kraji se první dítě roku narodilo více než čtyři hodiny po půlnoci v městské nemocnici v Kadani na Chomutovsku. Chlapec dostal jméno Vilém.

Liberecký kraj si na první dítě roku musel počkat až do 10:47. Je jím chlapeček Kristián, který přišel na svět v České Lípě.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy drtí vysoký tlak. Jak nad ním vyzrát?

22.01.2020 22:04 Aktualizováno Přibližně polovina pacientů s vysokým tlakem podle lékařů nedodržuje pokyny k léčbě tak, jak mají.…

V ateliérech na Barrandově hořely kulisy, škoda činí 300 tisíc korun

22.01.2020 18:29 Aktualizováno Na pražském Barrandově na Kříženeckého náměstí dnes odpoledne hořel v podzemním podlaží budovy…

Jaroslav Kubera (†72). Poslední rozloučení s šéfem Senátu bude 3. února

22.01.2020 17:16 Aktualizováno Smuteční shromáždění k uctění památky zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se uskuteční…

Útok v Plzni byl pokusem o vraždu. Cizinec si odpyká 10 let, oběť přišla o…

22.01.2020 17:12 Bezdůvodným pobodáním muže na ulici v Plzni spáchal Andrij Šovheňuk pokus o vraždu, nikoliv těžké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama