Pyrotechnici zasahovali na Prostějovsku, při stavbě domu objevena bomba

Manévry pyrotechniků způsobila v neděli a v pondělí dělostřelecká mina, kterou našli lidé při stavbě rodinného domu v Mořicích na Prostějovsku. Podle odborníků šlo o tříštivou ruskou dělostřeleckou minu z druhé světové války. Odvézt ji kvůli jejímu stavu nemohli, nakonec se rozhodli ji v pondělí odpálit v bezpečné vzdálenosti za domy.

Přidejte svůj názor

policie
doporučujeme

Při zákroku nebyl nikdo zraněn a ani nebyla způsobena škoda na majetku,

Vojenskou munici našli lidé v neděli vpodvečer. "Na místo vyslaný policejní pyrotechnik určil, že se jedná o tříštivou dělostřeleckou minu ráže 82 milimetrů ruské výroby z období 2. světové války," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Pyrotechnik také dospěl k názoru, že stav munice neumožňuje její bezpečné zajištění a odvezení a že při neodborné manipulaci hrozí exploze. "Proto bylo rozhodnuto o jejím zničení na bezpečném místě v bezprostředním okolí," řekl Kořínek.

Pyrotechnik označil jako bezpečnou vzdálenost minimálně 100 metrů od nejbližších staveb či sítí. "Místo nálezu bylo střeženo až do ranního opětovného příjezdu pyrotechnické služby. Pyrotechnici minu přemístili na nedaleké pole a tam ji před 09:00 odpálili," uvedl mluvčí.

Policie v souvislosti s případem varuje, aby lidé na předměty připomínající vojenskou munici nesahali a ani s nimi nemanipulovali. I když nález může být na pohled zjevně starý, stále může být velice nebezpečný, dodal mluvčí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nižší rodičovská, ale delší dobu. Čeští rodiče mění přístup

12.11.2019 17:42 Aktualizováno V Česku přibylo rodičů, kteří si nechávají měsíčně vyplácet nižší rodičovskou na delší dobu.…

Čaputová byla na Národní třídě už dnes. Proces změny podle ní není u konce

12.11.2019 17:39 Změny, které nastaly v listopadu 1989, jsou započaté, ale ne dokončené. Lidé musí cítit sociální…

Rakovina slinivky: Nová šance pro pacienty? Lékaři v Brně nasadili…

12.11.2019 17:11 Lékaři z Masarykova onkologického ústavu v Brně dnes poprvé v ČR použili efektivnější a šetrnější…

Šéf inspekce o dvojí kvalitě potravin: U malých prodejců se řešit nebude

12.11.2019 17:04 Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nebude řešit tzv. dvojí kvalitu potravin, pokud…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama