Radní v Brně povolili sáňkovat v parcích

Brno povoluje sáňkování v parcích a na kopcích, lidé neporušují žádnou vyhlášku o ochraně zeleně. Rozhodli o tom dnes brněnští radní v souvislosti s událostmi v Praze, kde strážníci vykazovali sáňkaře z kopce na Petříně.

Sáňkování, ilustrační fotografie
doporučujeme

Lidé tak v Brně mohou vyrazit na Kraví horu nebo na jiný kopec. "Venkovní sporty jsou jednou z mála činností, kterým se dnes lidé mohou věnovat jen s menšími omezeními. Když k tomu připočteme po dlouhé době mrazivé počasí, a dokonce i tady v Brně sněhovou nadílku, není divu, že se řada rodin vydává na kterýkoli svah v okolí, aby si děti užily trochu zábavy a všichni si provětrali hlavu," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Usnesením, které dnes rada přijala, chce město podle ní všechny ubezpečit o tom, že jde o povolenou aktivitu na území města. "Chceme předejít možným nedorozuměním jak na straně obyvatel, tak správců parku nebo městské policie," dodala Vaňková.

Sáňkování, bobování či lyžování v městských parcích je podmíněno dostatečnou vrstvou sněhu. "Spoléháme v tomto na zodpovědnost občanů, že se budou chovat tak, aby nepoškodili trávníky. Dosud se v Brně také bobovalo a žádné fatální následky to pro zeleň nemělo," doplnil primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

Gesto brněnských radních vyvolala situace v Praze, kde strážníci upozorňovali sáňkaře na Petříně, že jednají v rozporu s městskou vyhláškou. "Takovou obecně závaznou vyhlášku sice Brno nemá, ale například městská pravidla pro vstup a pobyt v zeleni uvádí, že jezdit na saních a bobech se dá jen na jasně vyznačených místech. Na dnešní schůzi jsme se shodli, že tento typ sportu v městských parcích povolíme plošně, aby byla situace jasná. Pošleme teď tuto informaci jak městským částem, tak městské policii," řekl primátorčin náměstek Jiří Oliva (ČSSD), který radě věc navrhl. I v Praze zásah strážníků kritizovala řada politiků včetně primátora hlavního města Zdeňka Hřiba (Piráti), podle kterého město vyhlášku změní.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kriminalisté smrt Jana Masaryka nikdy nevyjasnili

08.03.2021 16:19 Kriminalisté odložili případ smrti Jana Masaryka, okolnosti tragické události se jim ani po 73…

Zákaz farmářských trhů je diskriminace, tvrdí organizátoři a píší vládě

08.03.2021 15:51 Organizátoři farmářských trhů se domnívají, že jejich uzavření v situaci, kdy jiné prodejny…

Stažení obžaloby Dbalého mělo jen procesní důvod, stíhání trvá

08.03.2021 12:05 Obžalobu v tzv. třetí větvi kauzy bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého stáhl…

Soud kvůli stížnosti dělníka řeší povinné testování zaměstnanců

08.03.2021 10:33 Opatření, které podnikům uložilo povinnost testovat zaměstnance na koronavirus, přezkoumá Nejvyšší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama