Raft s mužem a dětmi se převrátil na řece. Osmiletá holčička zemřela

Při sjíždění řeky Morávky se dnes odpoledne na Frýdecko-Místecku převrhl raft se třemi vodáky. Osmiletá školačka po převozu do nemocnice zemřela, řekla ČTK mluvčí ostravské fakultní nemocnice Petra Petlachová.

Ilustrační foto
doporučujeme

Potvrdila tak informace České televize. Další dva lidé z raftu, muž a další dítě, jsou v pořádku, řekli ČTK mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín a záchranářů Lukáš Humpl. Podle informací Povodí Odry na řece Morávce v době neštěstí platil první stupeň povodňové aktivity, dopoledne dokonce druhý.

Posádka raftu podle informací ČTK vyjela z Dobré a po Morávce mířila k soutoku s Ostravicí. "Okolo 15:45 jsme dostali informaci o události na řece Morávce. Muž se dvěma dětmi rozvodněnou řeku sjížděl na člunu, který se s nimi převrátil mezi obcí Dobrá a Frýdkem-Místkem," řekl Humpl.

Šestačtyřicetiletého muže a patnáctiletou dívku nalezli záchranáři na břehu při vědomí a bez zjevných poranění. Po prvotním vyšetření je sanitka převezla do frýdecko-místecké nemocnice. Tělo osmileté dívky hasiči vylovili z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku bez známek života. Záchranáři dítě začali oživovat a po necelé hodině se jim podařilo činnost srdce obnovit. Stav dítěte byl ale kritický a v nemocnici později zemřelo.

Podle mluvčí policie Soni Štětínské tvořili posádku raftu muž a jeho dvě děti. "Policisté nyní zjišťují všechny okolnosti události," uvedla. Zasahovali i hasiči. "Posádka na nafukovacím člunu nezvládla silný proud řeky Morávky. Člun se převrátil před soutokem řeky Morávky s řekou Ostravicí. Dospělá osoba a jedno nezletilé dítě se dostaly na břeh poblíž soutoku, třetí, nezletilá osoba, byla ve vážném stavu vytažena z vody až z řeky Ostravice," uvedl Gašparín.

Současné vydatné deště tak už v Moravskoslezském kraji mají tři oběti. V sobotu vytáhli hasiči z řeky Osoblaha na Bruntálsku tělo utonulého šedesátiletého muže. Po jeho přítelkyni, jejíž tělo lidé ve vodě také viděli, policisté ještě pátrají. Je možné, že ji proud odnesl do nedalekého Polska.

Podle dat, které na svém webu zveřejňuje Povodí Odry, platil v době neštěstí na řece Morávce první stupeň povodňové aktivity. Dopoledne tam hladina dokonce stoupla na druhý stupeň. V řece Ostravici platí první stupeň už od sobotního večera.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cestování se jen tak k normálu nevrátí, ale Chorvatsko zůstane otevřené,…

08.07.2020 18:12 Vzhledem k událostem posledních dní, kdy některé evropské země zařadily Česko na seznam…

Většina Čechů se obává další vlny koronavirové epidemie, ukázal průzkum

08.07.2020 12:39 Více než tři pětiny Čechů se domnívají, že přijde druhá vlna epidemie koronaviru, zjistil výzkum…

Další Čech odsouzen kvůli komentáři na facebooku, dle žaloby schvaloval…

08.07.2020 12:35 Aktualizováno Tříletý podmíněný trest se zkušební lhůtou na pět let vyměřil dnes Krajský soud v Plzni…

Odsouzený z metanolové kauzy neuspěl s ústavní stížností, dostal 7 let

08.07.2020 12:33 Alexander Jordán neuspěl s ústavní stížností proti sedmiletému trestu vyměřenému ve zlínské větvi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy