Rvačka v hospodě skončila smrtí, policie navrhla obžalovat střelce ze zabití

Kriminalisté navrhli státnímu zastupitelství obžalovat ze zabití padesátiletého muže, který loni v říjnu vystřelil z revolveru v restauraci v Zubří na Vsetínsku na jednoho z hostů. Zasažený muž zemřel. Útočníkovi hrozí v případě prokázání viny a odsouzení tři až deset let vězení, stíhán je na svobodě.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

zbraně
doporučujeme

Tragédie se stala 6. října. Střelec a o rok starší host restaurace se podle policie pohádali, rozepře pokračovala fyzickým napadáním.

"Oba muži spadli při potyčce na zem, kde starší z mužů mladšího částečně zalehl svým tělem, přičemž mladší se nemohl dostat ven. Ze strachu, že ho ležící muž udusí, vytáhl v silném rozrušení z ledvinky připevněné na těle revolver, ze kterého na muže ležícího na něm vystřelil. Postřelený muž zraněním na místě podlehl," uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Oba byli v době incidentu pod vlivem alkoholu. "Podle znaleckého posudku měli v krvi kolem dvou promile alkoholu. Zbraň, ze které obviněný střílel, držel legálně," uvedla Javorková.

Při vyšetřování případu si policisté nechali zpracovat znalecké posudky z oborů zdravotnictví, psychologie, psychiatrie a kriminalistiky. "Závěry posudků a další shromážděné důkazy vylučují, že by se obviněný bránil v intencích nutné obrany a použití zbraně v tomto případě nelze ani právně kvalifikovat jako zvlášť závažný zločin vražda," doplnila Javorková.

Policie původně už den po tragédii obvinila střelce právě z vraždy a krátce poté podala návrh na jeho vzetí do vazby. Její návrh však tehdy státní zástupce nepřijal a rozhodl o propuštění muže na svobodu a zastavení jeho trestního stíhání. Krajští kriminalisté se poté vyšetřováním případu zabývali téměř rok.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Mostě vraždil cizinec, tvrdí policie. Soud ho poslal do vazby

17.10.2019 18:03 Policie obvinila z pondělní vraždy v Mostě spolubydlícího oběti. Soud ho dnes poslal do vazby.

Čeští policisté pomohli Němcům objasnit téměř čtvrtstoletí starou vraždu

16.10.2019 20:37 Policisté dopadli v Praze muže, který je podezřelý z 24 let staré dvojnásobné vraždy v německém…

Přepadení pošty v děčínské čtvrti Boletice: Policie má trojici pachatelů

16.10.2019 17:31 Policisté dopadli trojici, která je podle nich za pondělním přepadením pošty v Děčíně. Dva muži a…

Policie vyšetřuje vraždu v Mostě, ze zločinu byl obviněn cizinec

16.10.2019 17:19 Aktualizováno Kriminalisté dnes odpoledne obvinili muže ve středním věku z vraždy v Mostě. Obětí se stal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama