S Karlem Gottem se už rozloučily tisíce lidí, policie ukázala záběry ze vzduchu

Přibližně 14.000 lidí se přišlo podle odhadu pořadatelů do 14:00 rozloučit na pražský Žofín se zpěvákem Karlem Gottem. Ve Velkém sále žofínského paláce zůstávají po návštěvnících záplavy květin. Pořadatelé je odnášejí z pódia, aby tam mohli další květiny klást příchozí, kytičku oblíbenému zpěváku nese většina z tisíců návštěvníků.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Lidé se přicházejí poklonit Karlu Gottovi na Žofín
doporučujeme

Pražský magistrát odhaduje, že pokud se intenzita návštěvnosti nezmenší, mohl by počet lidí, kteří na pietní akt přijdou, být do 22:00 kolem 25.000 až 30.000 lidí.

"S předstihem budou lidé čekající ve frontě upozorněni, že jsou již poslední, na které se s ohledem na aktuální vývoj čekajících lidí dostane. Poslední člověk by například mohl dostat i barevnou vestu," sdělil dnes ČTK mluvčí magistrátu Vít Hofman. Připomněl, že i po skončení pietního aktu bude až do nedělní půlnoci k dispozici další pietní místo v Kinského zahradě. Počet lidí čekajících na uctění Gottovy památky na Slovanském ostrově byl podle něj po 14:30 nižší než ráno.

Ve Velkém sále Žofína už květiny zaplnily všechny stoly uprostřed místnosti, kde ráno byly pouze pověšeny věnce. Stejným poznávacím znamením smutečních hostí je telefon v rukou, lidé si fotografují všechna přístupná místa na Žofíně, výzdobu, rakev, květinové dary i sami sebe.

První fanoušci se přicházeli na Slovanský ostrov naposledy rozloučit s ikonou populární hudby už ve čtvrtek odpoledne a na místě čekali přes noc. Ráno v 05:30 dosahovala fronta lidí k začátku mostu Legií u Národního divadla, větší počet fanoušků začal přicházet před osmou hodinou ranní, kdy se smuteční sál na Žofíně otevřel. Půl hodiny před otevřením sálu se fronta vinula přes celý most Legií, byla tedy delší než 700 metrů. V 08:00 se fronta na chvíli prodloužila po Janáčkově nábřeží asi o 150 metrů.

Podle lidí, kteří uctili zpěvákovu památku u rakve v poledne, ve frontě vystáli dvě hodiny. "Dvě hodiny dvacet minut," odpověděla na dotaz ČTK žena z Hlinska. Organizaci smutečního rozloučení si pochvalují, líbí se jim také výzdoba sálu. Jediné, na co si stěžovali, byli předbíhající v úseku u mobilních toalet na ostrově.

Z paláce lidé odcházejí druhou stranou, procházejí přes budovu Mánesa na Masarykovo nábřeží. Při odchodu se mohou občerstvit u stánku, většinou ale nabídku nevyužívají.

Policie zatím v souvislosti s pietní akcí neřešila žádné problémy. Doprava v centru metropole je stále plynulá, uvedla Policie ČR na twitteru. Podle zpravodaje ČTK na mostě Legií si někteří projíždějící řidiči frontu lidí fotili nebo natáčeli na mobil.

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80 let. Léčil se s akutní leukémií.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aktivista Minář v ráži. Padla ostrá slova o demokracii a protestech v Česku

14.10.2019 13:17 Demokracie je náročná a klade na lidi velké nároky, proto část lidí raději hledá silné vůdce. Na…

Rozloučení s Chramostovou: Lidé čekali ve frontě, u rakve se vystřídali…

14.10.2019 12:23 Aktualizováno Národní divadlo se otevřelo pro smuteční hosty, kteří se chtějí přijít rozloučit s herečkou Vlastou…

Forum 2000: Demokracie není samozřejmost, řekla moldavská premiérka v Praze

14.10.2019 11:16 Demokracie není nic samozřejmého a musí se za ni bojovat každý den. Na úvod mezinárodní konference…

Pietní místo u Bertramky se zatím odklízet nebude, Gottova rodina si to…

14.10.2019 09:48 Aktualizováno Svíce a další předměty, které lidé nosí před vilu zesnulého zpěváka Karla Gotta na Bertramce, se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama