Sbohem pro Karla Gotta: Žofín zaplavují květinové dary. Kam budou převezeny?

Květinové dary z rozloučení s Karlem Gottem na Žofíně budou následující dva dny vystaveny na pietním místě v Kinského zahradě v Praze 5. Na umístění květin se domluvil úřad vlády, který poslední rozloučení se zesnulým zpěvákem pořádá, Gottova rodina a magistrát hlavního města, řekla dnes ČTK za úřad vlády Veronika Beníšková.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Lidé se přicházejí poklonit Karlu Gottovi na Žofín
doporučujeme

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80 let. Léčil se s akutní leukémií.

Po uzavření smutečního místa v paláci Žofin, kam se dnes fanoušci přicházejí poklonit Gottově památce, budou květiny převezeny do Kinského zahrady. Pokud bude příznivé počasí, měly by tu být vystaveny dva dny, doplnila Beníšková.

Většina Gottových fanoušků na Slovanský ostrov přinesla alespoň jednu růži. Lidé nosí ale i větší kytice ovázané černými stuhami. Ve Velkém sále paláce Žofín, kde je rakev vystavena, mohou lidé květiny pokládat na tři stupínky u rakve nebo na připravené stoly uprostřed místnosti.

V sále je od rána mnoho věnců a květinových košů od Gottovy rodiny, firem i veřejných institucí. Brány paláce Žofín budou otevřeny minimálně do 22:00, při velkém zájmu organizátoři rozloučení prodlouží do půlnoci.

Uctít památku pravděpodobně nejoblíbenějšího českého zpěváka budou lidé moct ode dneška od 10:00 až do nedělní půlnoci v Kinského zahradě. Pietní místo zde zřídilo hlavní město společně s pátou městskou částí, ve které Gott léta žil a je také jejím čestným občanem. Pietní místo fanoušci najdou na jižní straně Kinského zahrady u Národopisného muzea podél Holečkovy ulice. Vstup do zahrady je z náměstí Kinských i od Strahova.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik je v Česku bezdomovců? Na ulicí žijí i děti, ukázalo sčítání

17.10.2019 17:10 Aktualizováno V Česku žilo na jaře letošního roku 23.830 bezdomovců, z toho 2600 bylo mladších 18 let. Nejvíce…

Jan Kraus kárá Čechy: Karel Gott zemřel a vy ho kádrujete? Tak to tedy ne

17.10.2019 17:09 Aktualizováno Moderátor Jan Kraus ve své středeční show promluvil o smrti Karla Gotta. Místo osobní vzpomínky ale…

Na střelnici v Třinci hořely pneumatiky, z areálu se valil hustý dým

17.10.2019 16:06 V areálu střelnice poblíž sídliště Borek v Třinci na Frýdecko-Místecku dnes odpoledne vzplály…

Neštěstí v Berouně: Popelářský vůz srazil chodkyni, přišla o nohu

17.10.2019 15:47 Popelářský vůz dnes v centru Berouna srazil pětašedesátiletou chodkyni a těžce ji zranil. Vrtulník…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama