Sbohem pro Karla Gotta: Žofín zaplavují květinové dary. Kam budou převezeny?

Květinové dary z rozloučení s Karlem Gottem na Žofíně budou následující dva dny vystaveny na pietním místě v Kinského zahradě v Praze 5. Na umístění květin se domluvil úřad vlády, který poslední rozloučení se zesnulým zpěvákem pořádá, Gottova rodina a magistrát hlavního města, řekla dnes ČTK za úřad vlády Veronika Beníšková.

Lidé se přicházejí poklonit Karlu Gottovi na Žofín
doporučujeme

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80 let. Léčil se s akutní leukémií.

Po uzavření smutečního místa v paláci Žofin, kam se dnes fanoušci přicházejí poklonit Gottově památce, budou květiny převezeny do Kinského zahrady. Pokud bude příznivé počasí, měly by tu být vystaveny dva dny, doplnila Beníšková.

Většina Gottových fanoušků na Slovanský ostrov přinesla alespoň jednu růži. Lidé nosí ale i větší kytice ovázané černými stuhami. Ve Velkém sále paláce Žofín, kde je rakev vystavena, mohou lidé květiny pokládat na tři stupínky u rakve nebo na připravené stoly uprostřed místnosti.

V sále je od rána mnoho věnců a květinových košů od Gottovy rodiny, firem i veřejných institucí. Brány paláce Žofín budou otevřeny minimálně do 22:00, při velkém zájmu organizátoři rozloučení prodlouží do půlnoci.

Uctít památku pravděpodobně nejoblíbenějšího českého zpěváka budou lidé moct ode dneška od 10:00 až do nedělní půlnoci v Kinského zahradě. Pietní místo zde zřídilo hlavní město společně s pátou městskou částí, ve které Gott léta žil a je také jejím čestným občanem. Pietní místo fanoušci najdou na jižní straně Kinského zahrady u Národopisného muzea podél Holečkovy ulice. Vstup do zahrady je z náměstí Kinských i od Strahova.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klub, v němž se měl po nocích natáčet film, prověřuje policie

25.09.2020 17:40 Aktualizováno Hudební klub Cross v Praze, kde se po nocích údajně měl natáčet film, podle ministra zdravotnictví…

Senát medailí ocenil zesnulého předsedu Kuberu či biskupa Malého

25.09.2020 17:15 Někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera, mluvčí Charty 77 a biskup Václav Malý, členové skupiny…

Většina Čechů se nechce dát očkovat proti covidu-19. Důvodu je několik,…

25.09.2020 15:40 Většina Čechů není ochotná nechat se očkovat proti nemoci covid-19, až bude k dispozici vakcína.…

Žena porušila karanténu. Od soudu si odnesla tříletý trest

25.09.2020 13:29 Renáta Gažová měla v květnu pozitivní test na koronavirus a hygienici jí nařídili povinnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama