Seniorka zmizela při povodni před 10 dny, policie spustila další pátrací akci

Seniorku (74) z Oskavy na Šumpersku pohřešovanou po bleskových záplavách bude dnes hledat v terénu pět desítek policistů včetně psovodů. Prohledávat budou postupně desetikilometrový úsek mezi Oskavou a Šumvaldem, řekla dnes ČTK šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Policie ČR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Ženu hledají policisté v terénu již desátým dnem, dosud bezúspěšně. Rozsáhlejší akci naplánovali na dnešek s ohledem na lepší počasí.

Do pátrání se policisté pustí od 08:00. "Do náročného terénu se vypraví na pět desítek policistů, kteří budou důsledně prohledávat nejen koryto řeky, ale také dříve těžko dostupná, zaplavená místa. Společně s policisty šumperského, olomouckého a jesenického územního odboru se na této akci budou podílet také policisté z řad krajské pořádkové jednotky a kynologové se služebními psy," uvedla policejní mluvčí.

Čtyřiasedmdesátiletá žena z Oskavy na Šumpersku je nezvěstná od 7. června, kdy oblast ve večerních hodinách postihly bleskové záplavy. Podle policie se pod ní utrhl břeh rozvodněného potoka. Policisté ji začali okamžitě hledat, práci jim však ztěžoval dosud rozbahněný terén. Situace se nyní podle policejní mluvčí zlepšila. "Už klesla výška hladiny řeky. Zkusíme se nyní dostat do míst, kam jsme se dosud nedostali. V rojnicích budeme prohledávat místa tam, kde byla řeka rozlita v terénu," doplnila policejní mluvčí.

Podmínky pro pátrací akci připravovali o víkendu policistům také lesníci a další dobrovolníci, kteří uklízeli popadané stromy a naplaveniny. Na mnoha místech byla nasazena také těžká technika a pokračovalo se v odklízení naplavenin v řece a v čištění propustků.

Po seniorce policisté pátrají ve zhruba desetikilometrovém úseku mezi Oskavou, Dolní Libinou, Novou Hradečnou až k Šumvadu, jde o obce po toku Oskavy a jejích přítoků, které bleskové povodně před týdnem zasáhly nejvíce. Oskava, odkud žena pocházela, je jednou z obcí, které ničivé záplavy v noci na pondělí postihly nejvíc. Sílu přívalových dešťů, jež v okamžiku zvedly hladinu řeky Oskavy, dokazuje i utržený most mezi Oskavou a Bedřichovem.

Ničivé záplavy, které postihly Uničov a okolí a jižní část Šumperska mají dosud jednu oběť, osmačtyřicetiletou ženu z místní části Šumvaldu Břevence.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi ve videopozdravu přejí dalajlamovi k 85. narozeninám

06.07.2020 11:39 Bývalá první dáma Dagmar Havlová, duchovní a filozof Tomáš Halík, pražský primátor Zdeněk Hřib,…

Nezaměstnanost podle analytiků v červnu stoupla ke 4 procentům

06.07.2020 08:48 Nezaměstnanost v červnu podle odhadů analytiků oslovených ČTK stoupla z květnových 3,6 procenta ke…

Češi si hotely v Praze na léto rezervují většinou na poslední chvíli

05.07.2020 14:57 Hotelové řetězce v Praze mají většinu rezervací zatím od tuzemských cestovatelů. Pobyty si…

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 100 lidí

04.07.2020 21:01 Aktualizováno Hasiči dnes v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy