Silný déšť zaměstnal hasiče. Čerpali vodu ze sklepů a lagun

Silný déšť zaměstnal dnes hasiče v Moravskoslezském kraji. Museli především čerpat vodu ze sklepů i vzniklých lagun. Od půlnoci do dnešních 14:00 měli téměř šest desítek výjezdů. ČTK to sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák. Zásahy se obešly bez výrazných škod či zranění.

Hasiči
doporučujeme

"Ve většině případů se jednalo o čerpání vody jak ze sklepů, tak z lagun, jejichž rostoucí hladina ohrožovala obydlí. Hasiči na několika místech usměrňovali vodu tekoucí z polí pytli z písku či jinými improvizovanými prostředky," uvedl Kozák. Pomáhali takto například v Ostravě-Petřkovicích nebo v Darkovicích na Opavsku.

Mluvčí dodal, že po poledni se situace začala uklidňovat. Déšť v regionu ustal. Hasiči čistili silnice od nánosů bahna a rovněž odstranili několik spadlých stromů či uvolněné plechy na střechách.

Na několika místech v kraji jsou zvýšené stupně povodňové aktivity. Před 14:30 platil podle informací Povodí Odry první stupeň povodňové aktivity na Luze v Jeseníku nad Odrou na Novojičínsku a Sedlnici v Sedlnicích na Novojičínsku. Třetí stupeň byl na toku Polančice v Polance nad Odrou, kde ale tato situace bývá poměrně často. Hladina tam již kulminovala a klesá.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Voticích hoří skládka, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu

25.10.2020 20:21 Hasiči od sobotního poledne zasahují u požáru skládky ve Voticích na Benešovsku. Dnes ráno…

Trhy na náplavce jsou navzdory covidu zaplněné lidmi. Praha doporučila…

24.10.2020 22:03 Aktualizováno Pražský magistrát a jeho firma Trade centre Praha (TCP), která spravuje pražské náplavky, v pátek…

Dnes v noci se mění čas. Češi si o hodinu déle pospí

24.10.2020 11:49 Dnes v noci začne platit zimní čas. Ve tři hodiny v noci na neděli se posunou hodiny zpět na 02:00…

Schůzka Prymuly s Faltýnkem zaskočila Vyšehradskou kapitulu, děkan o ničem…

23.10.2020 15:19 Vyšehradskou kapitulu zaskočila informace o schůzce ministra Romana Prymuly a šéfa poslanců ANO…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama