Skandál na pohřbu Karla Gotta. Babiš zuří

Ani tak smutná událost jako pohřeb českého slavíka Karla Gotta se neobešla bez skandálu. Postaral se o něj ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO).

Přidejte svůj názor 106 komentářů

Lidé se přicházejí poklonit Karlu Gottovi na Žofín
doporučujeme

Kremlíkovi se očividně nechtělo čekat na sobotní mši za Karla Gotta, kam jsou zvaní všichni členové vlády, a proto se rozhodl zúčastnit se rozloučení na Žofíně už dnes.

Na tom by nebylo nic divného, kdyby si stoupnul do fronty tak jako všichni ostatní. Ministr ale využil služební vůz k tomu, aby v ní stát nemusel. A tak všechny poctivě čekající předběhl.

Tím ale naštval premiéra Andreje Babiše. "Pan ministr má být v práci a rozloučit se mohl večer do 22 hodin. Navíc, pokud vím, má pozvání na sobotu. Takže, pokud je to, jak píšete, tak je to nepřijatelné a ministrovi to vysvětlím, že takhle se chovat," řekl serveru idnes premiér.

Sám Kremlík se po vlně kritiky rozhodl omluvit. "Moc jsem si přál vyjádřit Karlu Gottovi úctu. Jeho písničky jsem poslouchal od dětství a mám je hrozně rád. Uznávám ale, že předběhnout čekající lidi kvůli nabitému programu bylo nevhodné a omlouvám se za to," uvedl.

Na poslední rozloučení se zesnulým zpěvákem Karlem Gottem dnes do 11:30 dorazilo na Žofín 6400 lidí. Fronta sahala celé dopoledne přes most Legií na Janáčkovo nábřeží na druhém břehu Vltavy, kolem poledne se zkrátila zhruba do půlky mostu. Lidé, kteří se kolem poledne poklonili u rakve, stáli ve frontě přes dvě hodiny. Sál je otevřený od 08:00 do 22:00.

Dovnitř Velkého sálu, kde je vystavena rakev, Gottovi příznivci proudí plynule už téměř pět hodin. Sálem, kde zní Gottovy písně, projdou zhruba za dvě a půl až tři minuty. Stále je v sále zhruba 40 až 60 fanoušků. Postupují pozvolna, někteří si natáčejí celou cestu sálem na mobil, jiní se fotí u vstupu a v zadní části s rakví. Fronty se tvoří u kondolenčních knih.

Loading...
Vstupte do diskuze (106)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brutální zbití číšníka v Praze: Soud jednomu z Nizozemců snížil trest

15.10.2019 12:55 Aktualizováno Bratři Armin a Aräsh Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let vězení za loňské brutální…

Před soudem v Plzni stanul muž. Z fotbalistů vylákal miliony, tvrdí…

15.10.2019 11:53 Několik milionů korun údajně vylákal od českých fotbalových hvězd čtyřiatřicetiletý Čeněk Pazderka,…

Genderová rovnost? Česko má ostudu, v žebříčku zemí EU se prudce propadlo

15.10.2019 11:50 Aktualizováno Česko je v zajištění rovných příležitostí a podmínek pro ženy a muže pod průměrem EU. V žebříčku 28…

Novoroční ohňostroj bude? Organizátoři se vzepřeli vedení Prahy

15.10.2019 11:07 Organizátoři minulých novoročních ohňostrojů v Praze založili spolek Ohňostroj pro Prahu a chtějí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama