Škody po povodních půjdou do desítek milionů. Nejhůř byla zasažena severní Morava

Přes tisíc škod za několik desítek milionů korun nahlásili pojišťovnám jejich klienti po prudkých deštích, které v minulém týdnu zasáhly republiku. Nejvíce případů je ze severní Moravy, jde především o vytopené garáže, sklepy a zahrady. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Ty první škody vyřešily.

Hladiny řek stouply například v Olomouckém kraji. (14.10.2020)
doporučujeme

"V tuto chvíli máme nahlášeno na 600 škod za celkem 13 miliónů korun. Nejvíce škod nám hlásí klienti z Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Mezi nejčastější škody patří zatopené sklepy, garáže či přízemí rodinných domů," řekla ČTK mluvčí Generali České pojišťovny Ivana Buriánková. Likvidace škod je podle ní plynulá. V tuto chvíli je 45 procent škod nahlášených z majetkového pojištění občanů vyřešeno, dodala.

Kooperativa v poledne evidovala 410 pojistných událostí za celkem 15 milionů Kč. Přes 50 škod ukončila a klientů vyplatila pojistné plnění 300.000 Kč. Podle hlášení škod to nakonec vypadá, že více škod klientům způsobily atmosférické srážky než povodně, upozornil mluvčí pojišťovna Milan Káňa.

Allianz má 120 událostí za tři miliony korun. Hlavně jde podle mluvčího Václava Bálka o vytopené sklepy a garáže. Podobná čísla hlásí i ČSOB Pojišťovna. "Očekávám, že tato čísla ještě mohou mírně růst s tím, jak budou dnes nahlašovat klienti víkendové škody," uvedl mluvčí pojišťovny Petr Milata.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie zasahovala v otevřených restauracích. Blatný chce vysoké pokuty,…

05.12.2020 15:48 Aktualizováno Policisté v noci zasahovali v mnoha restauracích a barech, které byly přes zákaz otevřené i po 22…

Návštěvy v domovech pro seniory po měsících doprovázely slzy

05.12.2020 14:41 Se slzami se dnes po poledni vítali v Domově pro seniory v Prostějově příbuzní s…

V Dobřichovicích se dva muži zřítili z komína, oba zemřeli

05.12.2020 13:32 V Dobřichovicích u Prahy spadli v noci na dnešek dva muži z továrního komína. Jeden byl na místě…

Stromečky šly na začátku adventu rychle na odbyt

05.12.2020 09:28 Prodej vánočních stromků je letos trochu jiný než v předchozích letech. Zatímco běžně jsou začátkem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama