Soud potrestal senátorku za ANO kvůli řízení v opilosti, podala odpor

Lounský okresní soud uložil starostce Žatce a senátorce Zdeňce Hamousové (za ANO) za řízení v opilosti trestním příkazem peněžitý trest a zákaz řízení. Hamousová proti rozhodnutí podala odpor. Soudce proto nařídil v případu hlavní líčení. Případ začne projednávat v závěru října.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Senátorka, jejíž funkční období končí letos na podzim, podle obžaloby řídila pod vlivem alkoholu v dubnu. Policisté zjistili její provinění při dopravní kontrole v Žatci 9. dubna. V krvi měla přes jedno promile alkoholu, což je trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten hrozí podmíněný či nepodmíněný trest až jednoho roku vězení, pokuta v rozmezí 25.000 až 50.000 korun a zákaz řízení na jeden až dva roky.

Hamousová se ke skutku již dřív přiznala, omluvila se za něj a požádala o vydání k trestnímu stíhání. V květnu v Senátu mimo jiné uvedla, že si je vědoma toho, že nejednala správně, stydí se za to a mrzí ji to.

Hamousová svůj senátorský post v letošním senátních volbách obhajovala, ale neúspěšně. Mezi deseti kandidáty skončila ve svém obvodu čtvrtá. O hlasy voličů se tentokrát ucházela pod hlavičkou Unie pro sport a zdraví. Do druhého kola senátních voleb, které se uskuteční tento týden, postoupili lékař a rakovnický radní Ivo Trešl (za STAN) a bývalý ředitel Vrchlického divadla v Lounech a někdejší disident Vladimír Drápal (za ODS).

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Průzkum: Index paniky stoupl, se všemi opatřeními proti covidu souhlasí 46…

20.10.2020 22:21 Aktualizováno Se všemi vládními opatřeními proti šíření koronaviru souhlasí 46 procent Čechů, vyloženě odmítavý…

Životní úroveň vlastní domácnosti hodnotí kladně 56 % Čechů

20.10.2020 18:47 Do hodnocení hospodářské situace domácností v Česku se ekonomické důsledky koronavirové epidemie…

Průzkum: Češi podporují spojení práva a fondů nejméně ze zemí EU

20.10.2020 16:42 Více než tři čtvrtiny obyvatel zemí Evropské unie podporují myšlenku, aby unijní instituce spojily…

Po nedělních protestech obviněni dva z demonstrantů, jeden policista má…

20.10.2020 13:29 Po nedělních protestech proti vládním protiepidemickým opatřením obvinila policie dva z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama