Soud potvrdil trest za tragickou nehodu u Tachova. Muž dal přednost psovi před zraněnými

Nejvyšší soud potvrdil rozsudek nad Alexandrem Černým, jenž si má kvůli tragické autonehodě u Tachova odpykat osm let ve vězení. Podle pravomocného verdiktu se dopustil usmrcení z nedbalosti, neposkytnutí pomoci a drogových deliktů. Podané dovolání Nejvyšší soud odmítl, zjistila ČTK z databáze InfoSoud.

Nejvyšší soud České republiky
doporučujeme

Černý předloni v létě pod vlivem alkoholu a drog u Hošťky na Tachovsku nezvládl řízení a havaroval. Místo toho, aby se staral o stav spolujezdců, nechal se odvézt se svým psem do Plzně k veterináři. Jeden ze spolujezdců později v nemocnici zemřel.

Kvůli spojení s drogovými delikty hrozilo Černému osm až 12 let vězení. Krajský soud v Plzni mu uložil trest pod dolní hranicí trestní sazby. S tím ale nesouhlasil státní zástupce, který se proti rozsudku odvolal a Vrchní soud v Praze zpřísnil verdikt na osm let.

Černý nepopíral vinu na nehodě, odmítal ale tvrzení, že vědomě neposkytl spolujezdcům pomoc. Uvedl, že byl po nehodě v šoku, navíc viděl, že lidé z dalších aut zraněným pomáhají. Myslel si proto, že by tam lépe pomoci neuměl, a tak odjel s naříkajícím psem k veterináři. Vyjádřil lítost a vůli nahradit škodu pozůstalým.

Oba spolujezdci se při nehodě zranili. Osmadvacetiletý muž na zadním sedadle druhý den v nemocnici podlehl těžkým zraněním hlavy. Druhý spolujezdec několik dní ležel v nemocnici.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé roušky od státu vyhazují nebo vrací Babišovi. Přihlásil se o ně…

19.09.2020 22:00 Aktualizováno Mysleli to dobře, u některých lidí však vládní politici opět narazili. Občanům starším 60 let v…

Vitorazsko si připomnělo 100. výročí připojení k Československu

19.09.2020 21:58 Aktualizováno Sté výročí připojení Vitorazska k Československu si dnes připomněli ve Dvorech nad Lužnicí na…

ZOO Praha se potýká s propadem návštěvnosti, ztráty jdou do desítek milionů

19.09.2020 21:13 Pražskou zoologickou zahradu navštívilo letos zatím přes 800.000 návštěvníků. Přes toto číslo se…

Romové se sjeli do Olomouce na tradiční pouť, kvůli koronaviru byla letos…

19.09.2020 16:59 Zhruba 130 Romů se dnes sešlo v centru Olomouce na tradiční romské pouti. Akce, kterou pořádá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama