Soud zpřísnil trest za vraždu na Třebíčsku, prodavačka zemřela trýznivou smrtí

Za loňskou brutální vraždu mladé prodavačky v Moravských Budějovicích na Třebíčsku uložil dnes Vrchní soud v Olomouci čtyřicetiletému Marcelu Formanovi 18 let vězení. Původní rozsudek brněnského krajského soudu zpřísnil o 1,5 roku, vyhověl tak odvolání státní zástupkyně.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

soudy
doporučujeme

Podle soudu útočil muž zvlášť surovým a trýznivým způsobem. Ženě, která s ním nechtěla mít vztah, zasadil během minutového útoku 24 bodných ran. Forman se k činu doznal.

"Jsme v zákonné trestní sazbě v rozpětí od 15 do 20 let. U obžalovaného byla shledána jediná polehčující okolnost a to dosavadní bezúhonnost a řádný život před činem. Naopak přitěžující okolností je jednání obžalovaného z pomsty," uvedla soudkyně Renáta Sobalová.

Soud zohlednil při ukládání trestu způsob, jakým se činu dopustil i brutalitu útoku. "Trest, který mu byl uložen a to v dolní polovině trestní sazby, je nepřiměřeně mírný," doplnila soudkyně. Odvolací soud také o 300.000 korun zvýšil obžalovanému částku na vyplacení náhrady pozůstalým.

Forman činu litoval, uvedl, že jej sžíralo, že mu žena neřekla pravdu, proč s ním nechce být. Jeho obhájce naznačil, že kdyby se mu víc věnovala psychoterapeutka, mohlo být vše jinak. Poukázal na to, že muž se doznal, litoval a trest přijal.

"Je mi to nesmírně líto. Ve vazbě jsem začal pracovat na psychické stránce, už žádný trestný čin u mě nehrozí. Kdybych mohl, celou situaci bych vrátil. Stydím se za to," uvedl dnes Forman. "Miloval jsem ji ze všeho nejvíc, bohužel jsem to vyřešil takto," dodal.

Útok se odehrál loni v říjnu na náměstí v Moravských Budějovicích v prodejně výpočetní techniky. Forman byl tenisovým trenérem oběti a neunesl, že žena odmítala vztah s ním. Po čtyřech měsících, kdy s ním nechtěla komunikovat a muž se léčil na psychiatrii, se vybavil nožem a vydal se do prodejny, kde pracovala. Čekal, až odejde poslední zákazník a napadl ji zezadu, útok přitom snímaly kamery.

První úder zasadil ženě do zad, poté ji bodal do trupu, přes intenzivní a statečný odpor mladé ženy, která se mu snažila uniknout. Během minuty jí zasadil 24 ran, zasáhl plíce, srdce i játra. Žena neměla šanci se ubránit, podařilo se jí ještě vyběhnout před prodejnu na chodník ve snaze zavolat pomoc, tam zemřela. Čin podle soudu spáchal zákeřně proti bezbranné ženě. Forman se poté sám přihlásil na policii.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dušnost není znakem stáří. Může jít o vážnou nemoc, která se projeví i na…

21.09.2019 21:58 Aktualizováno Zadýchávání, které pacienti považují za běžnou součást stárnutí, může signalizovat vážnou plicní…

Na Jablonecku hořela paseka, s hašením pomáhal vrtulník

21.09.2019 20:45 Aktualizováno Hasiči u Železného Brodu na Jablonecku dnes přes tři hodiny likvidovali požár paseky v těžko…

Neštěstí v Brně: Muže zasáhl elektrický výboj, utrpěl rozsáhlé popáleniny

21.09.2019 16:14 Elektrický výboj dnes na brněnském hlavním nádraží zranil člověka. Utrpěl popáleniny na 30…

Praha trénuje na velkou povodeň, cvičení začalo testem vrat na Čertovce

21.09.2019 15:34 Aktualizováno Dnešní celodenní protipovodňová cvičení v Praze odstartoval test vrat na Čertovce, která by se jako…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama