Sportující nebudou muset mít při rozestupech roušky

I v zastavěných plochách obcí budou moci být bez roušky sportující lidé, například běžci nebo cyklisté, pokud dodrží dvoumetrový rozestup od dalších lidí. Na dnešní tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Pomůcky na ochranu dýchacích cest
doporučujeme

Od 25. února se respirátor či jedna zdravotnická rouška musejí nosit ve všech prostorách staveb či venku, když jsou rozestupy mezi lidmi menší než dva metry. Látkové roušky, šátky či šály nestačí.

Zhruba tři týdny tak platí v ČR povinnost nosit respirátor či jinou kvalitnější ochranu dýchacích cest před nákazou koronavirem. Respirátor musejí lidé nosit v obchodech, provozovnách služeb, na zastávkách či v prostředcích hromadné dopravy nebo na letištích.

Povinné jsou také ve zdravotnických zařízeních, kde se poskytuje ambulantní péče, nebo v pobytových zařízeních sociálních služeb. Nosit se musejí také v autech, pokud v nich nejedou členové jedné domácnosti. Výjimku z nošení kvalitnější ochrany dýchacích cest mají děti do 15 let. Chirurgické roušky nebo respirátory se musí nosit i na pracovištích.

Nově budou podle tiskové zprávy vlády moci od soboty příslušníci a zaměstnanci základních složek integrovaného záchranného systému používat také masku nebo polomasku splňující všechny technické podmínky a požadavky normy ČSN EN 140 +A1.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hygiena objevila na dvou stavbách v Praze dělníky bez platného testu

13.04.2021 15:14 Na dvou stavbách v Praze 5 pracovali podle zjištění pražské hygienické stanice lidé bez platného…

Německo ukončí stálé kontroly na hranicích s Českem

13.04.2021 14:33 Aktualizováno Německo ve středu ukončí stálé hraniční kontroly s Českou republikou, které zavedlo 14. února kvůli…

První otevřené obchody. Bojíme se nákazy, ale Babiš za nás faktury…

12.04.2021 22:19 Aktualizováno REPORTÁŽ – Maminka se sklání nad malým synem, který si právě zkouší botu a přitom kňourá. „A kde…

Vláda potvrdila opatření omezující setkávání, upravila i pravidla pro…

12.04.2021 22:18 Aktualizováno Vláda podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) dnes potvrdila sobotní mimořádné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama