Stav dvou pacientů v Brně s covid-19 se zlepšil, mohli být přeloženi

Stav dvou pacientů s nemocí covid-19 ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně se zlepšil natolik, že mohli být přeloženi z anesteziologicko resuscitační kliniky. Na klinice v těžkém stavu zůstává osm pacientů, dva jsou na mimotělní podpoře života a zbylých šest na umělé plicní ventilaci. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Přidejte svůj názor

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

V kraji je dnes ráno 303 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Proti úternímu večeru je to nárůst o pět. Vyplývá to z webu ministerstva zdravotnictví.

Nemocnice je státem určená pro péči o moravské pacienty s nemocí covid-19 v těžkém stavu. Podle Lipovské se zlepšil stav pacientů, které personál v pondělí a úterý odpojil od umělé plicní ventilace. "Zlepšil se natolik, že mohli být přeloženi. Jeden zpět na infekční oddělení prostějovské nemocnice, druhý zůstává v naší nemocnici na běžné izolované jednotce intenzivní péče," uvedla Lipovská.

Na druhé straně musel personál napojit dalšího pacienta na mimotělní oběh, takzvané ECMO, na klinice jsou nyní dva pacienti připojení na mimotělní oběh. Zbylých šest je na plicní ventilaci.

Podle posledních informací krajské hygienické stanice se vyléčilo z nemoci covid-19 třicet lidí, pět jí podlehlo. Podle hygieniků to byli lidé ve vysokém věku s více závažnými nemocemi. Kromě toho zemřeli ve svatoanenské nemocnici muž a žena, kteří byli z jiných krajů. Testování se v kraji podrobilo přes 3300 lidí, v karanténě zůstává přes 700 lidí.

Nákazou jsou zasažené všechny věkové kategorie od dětí přes dospělé až po seniory. Nejvíce nemocných je v Brně, a to kolem 120. Desítky potvrzených případů mají i ostatní regiony s výjimkou Hodonínska, kde je jen několik případů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KOMENTÁŘ: Boj za Floyda není boj s rasismem, ale zabíjení. Čechy to…

04.06.2020 22:05 Aktualizováno KOMENTÁŘ - V současnosti se zdá, že největším problémem světa není ruská agrese nebo pandemie…

Milion chvilek podá žalobu kvůli omezení účasti na demonstracích

04.06.2020 21:49 Spolek Milion chvilek podá správní žalobu kvůli omezení počtu účastníků hromadných akcí, týkajícímu…

Mariánský sloup se vrátil na Staroměstské náměstí, přihlíželi Duka či…

04.06.2020 17:47 Aktualizováno Na pražské Staroměstské náměstí se dnes po téměř 102 letech vrátil mariánský sloup. Stavbu jeho…

Greenpeace podává trestní oznámení na OKD, v souvislosti s ohniskem v Dole…

04.06.2020 17:03 Počet nakažených covidem-19 v souvislosti s ohniskem v Dole Darkov těžební společnosti OKD v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy