Štědrý den byl z pohledu hasičů klidný, zasahovali "jen" u 48 požárů

Hasiči na Štědrý den v Česku zasahovali u 48 požárů, což odpovídá dlouhodobému dennímu průměru. Proti loňskému 24. prosinci je to o jeden požár méně. Hasiči letos zasahovali například také u vykolejení vagonu vlaku u Českých Budějovic, nehoda se obešla bez zranění. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Studená.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Z pohledu hasičů byl Štědrý den klidný," uvedla mluvčí. Vedle požárů hasiči vyjížděli také k 23 dopravním nehodám, 15 únikům látek a 171 technickým zásahům.

Škodu zhruba 1,5 milionu korun způsobil požár chaty na Rakovnicku. Jeden člověk byl zraněn. Příčinou vzniku ohně byla nedbalost. "V Brně zase likvidovali hasiči požár zahradního domku, při kterém byla v požářišti nalezena osoba bez známek života. Výše hmotné škody, rovněž tak jako příčina vzniku požáru, jsou nadále předmětem šetření," uvedla mluvčí.

V Praze ve Strašnicích hořela v noci na dnešek izolace na střeše osmipatrového panelového domu. Evakuováno muselo být 30 lidí, nikdo nebyl zraněn. Plameny nezasáhly žádný byt. Škoda je zhruba 100.000 korun. "Příčinou je neprokázané zavinění cizí osobou," uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

Dva požáry v noci na dnešek likvidovali hasiči v Ústeckém kraji. Škoda za 300.000 korun vznikla při požáru v obývacím pokoji bytu v Petrovické ulici v Ústí nad Labem - Božtěšicích. Hořet tam začalo před 19:00. K druhému požáru v bytě vyjeli hasiči hodinu po půlnoci, do ulice U Pramenu v Lounech. "Shořel svícen. Větší škoda nevznikla," uvedl krajský mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Podle operačního důstojníka hasičů v Libereckém kraji byla noc klidná. "Do půlnoci jsme měli jen pár událostí, otevření nějakých bytů a tak," dodal.

Na Štědrý den vyhořel obývací pokoj v panelovém bytě na největším plzeňském sídlišti Lochotín. Prskavka zapálila vánoční stromek. Škoda činí zhruba 250.000 korun, řekl dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. "Stromek začal hořet kolem 18:30 v Rabštejnské ulici. Oheň se rozšířil na sedací soupravu, podlahu i stěnu," uvedl.

Na Vysočině měli hasiči relativně klidný Štědrý večer s deseti zásahy, většinou kvůli technické pomoci při nouzovém otevírání dveří nebo odstranění stromu ze silnice. Před půlnocí vyjeli k ohlášenému požáru dřeva v kotelně, který se ale obešel beze škody, vyplývá z informací na jejich webu.

Hasiči na jihu Čech měli podle mluvčí Venduly Matějů od 17:00 Štědrého dne do dnešních 7:00 šest zásahů. "Jednalo se jen o technické zásahy nesouvisejícími s Vánocemi," řekla. Jedním z nich byl v Písku odtažení nepojízdného elektrobusu z křižovatky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda o otevření skiareálů ani nehlasovala, potvrdil Havlíček

27.01.2021 21:15 Vláda dnes o otevření skiareálů podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ani…

Dbalý si za korupci při ovlivňování zakázek odsedí sedm let

27.01.2021 17:32 Aktualizováno Někdejší ředitel Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků…

Před 25 lety odešla Olga Havlová. Žádná z dalších prvních dam se jí nemůže…

27.01.2021 15:35 Byla morální autoritou, zdobila ji odvaha a upřímnost. Z první polistopadové dámy Olgy Havlové, od…

S kontrolami na horách bude pomáhat i ČOI, tvrdí Havlíček

27.01.2021 11:59 Na kontrolách dodržování protiepidemických opatřeních na horách by se podle ministra průmyslu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama