Středočeští hasiči likvidovali na Štědrý den požár chaty. Škoda 1,5 milionu

Středočeští hasiči likvidovali na Štědrý den požár chaty u Lužné u Rakovníka, který způsobil škodu 1,5 milionu korun a vyžádal si jedno zranění. Celkově hodnotí hasiči letošní Štědrý den jako poměrně klidný, informovala dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Hasiči
doporučujeme

K požáru chaty na Rakovnicku vyjížděli hasiči v 16:00. "Přestože první jednotka byla na místě po necelých deseti minutách od oznámení události, byla v té době chata už požárem zcela zasažena. Hasiči v dýchací technice nasadili na uhašení ohně čtyři vodní proudy a v 16:45 měli oheň pod kontrolou," uvedla Fliegerová.

Majitel chaty utrpěl popáleniny obličeje a ruky, po nezbytném ošetření ho záchranáři převezli do vinohradské nemocnice v Praze. "Pacient jevil známky požití alkoholu," řekla ČTK mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Hasiči plameny zcela uhasili kolem 19:00, do dnešních 7:00 na místě zůstala jedna dobrovolná jednotka. "Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele nedbalost," uvedla Fliegerová.

Na Štědrý den řešili středočeští hasiči celkem 33 událostí. Z toho bylo 11 technických zásahů, když hasiči většinou odstraňovali popadané nebo nebezpečně nakloněné stromy. Museli vyjet ke čtyřem dopravním nehodám a devíti požárům.

"K typicky vánočnímu požáru vyjely v půl sedmé večer jednotky HZS Benešov a SDH Benešov do benešovské části Dlouhé Pole, kde podle oznamovatele došlo k požáru vánočního stromku v rodinném domě," uvedla Fliegerová. Majitelům se podle ní podařilo vyhodit hořící stromek z okna, čímž zamezili větším škodám.

Požár způsobil škodu za 15.000 korun, příčinou byla neopatrnost při manipulaci s otevřeným ohněm. Hasiči stromek dohasili, vnitřek domu zkontrolovali termokamerou a odvětrali zakouřený prostor.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi loni nakoupili více ovoce, předloni vyhrála zelenina

17.01.2021 09:08 Češi loni ve vybraných hypermarketech a supermarketech nakoupili meziročně o osm procent více ovoce…

Od února se mění pravidla pro prodej psů a koček

17.01.2021 08:30 Od února nebude možné prodávat psy a kočky ve zverimexech nebo na veřejných prostranstvích,…

Palachova smrt nebyla zbytečná. Chtěl vyburcovat národ, který se smiřoval…

16.01.2021 22:01 Aktualizováno ROZHOVOR – Zamíří k filozofické fakultě, kde zapálí svíčku. Historik Ústavu pro studium totalitních…

Vakcína s čipem je nesmysl. Potřebujeme očkovat 100 tisíc lidí denně, říká…

16.01.2021 22:01 Aktualizováno ROZHOVOR - Už přes rok se lidstvo potýká s pandemií nového typu koronaviru SARS-CoV-2. Vakcínu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama