Střelba v Brně: Okolnosti incidentu jsou nejasné, zraněný muž byl operován

Muž, který v úterý odpoledne se střelným zraněním skončil ve Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, je mimo ohrožení života. Je po operaci, jeho stav je stabilizovaný, řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Při střelbě v bytě na Palackého třídě v Brně jeden člověk zemřel, druhý byl vážně zraněný.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

policie
doporučujeme

"Pacient byl u nás operovaný, utrpěl střelné zranění nohy. Momentálně je stabilizovaný a je mimo ohrožení života," řekla mluvčí.

Policie případ dál vyšetřuje, zatím neposkytla nové informace. Mluvčí Pavel Šváb dnes řekl, že platí, že žádné nebezpečí nehrozí, zbraň policie zajistila.

Informaci o střelném poranění policie dostala v úterý po 15:00, místo ohledávala. "Na místě jsme ošetřili muže, po poskytnutí přednemocniční péče jsme jej převezli do Fakultní nemocnice u svaté Anny. Jednalo se o středně těžké poranění. Dále byla na místě jedna osoba, která zemřela ještě před naším příjezdem, nemohli jsme jí nijak pomoci," uvedla v úterý mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Pohlaví ani věk mrtvého člověka policie neuvedla, podle některých médií šlo o ženu. Střelbě údajně předcházela hádka.

Městská část Královo Pole, kde se neštěstí stalo, je oblíbenou obytnou čtvrtí. Sousedí s centrem města, do nějž je velmi dobré dopravní spojení, a zároveň je klidná a vybavená obchody, školami i parky.

Na jihu Moravy policisté naposledy zasahovali u střelby 24. května. Do té doby bezúhonný obyvatel Dražůvek na Hodonínsku zastřelil místostarostu doprovázejícího policisty, kteří přicházeli řešit sousedský spor. Střelce pak policisté našli v jeho domě mrtvého.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ústavní soud odmítl stížnosti bratrů Zemkových, nepodmíněné tresty platí

13.11.2019 17:07 Aktualizováno Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnosti bratrů Zemkových, potvrdil tak nepodmíněné tresty v kauze…

V neděli 17. listopadu zazvoní všechny telefonní budky, připomenou revoluci

13.11.2019 16:50 V neděli 17. listopadu se u příležitosti 30. výročí sametové revoluce v celé zemi postupně rozezní…

Cizinci byli usvědčeni z posprejování Karlova mostu, soud vynesl tresty

13.11.2019 15:59 Obvodní soud pro Prahu 1 dnes uložil dvěma německým turistům za posprejování Karlova mostu roční…

Absurdní poplatek zrušen. Upozornění na podezřelé zakázky bude opět zdarma…

13.11.2019 15:51 Na podezřelé veřejné zakázky bude znovu možné bez poplatku upozornit antimonopolní úřad. Ústavní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama