Střelba v nemocnici: Muž, kterého policie omylem označila za útočníka, promluvil o zatčení

V jednu chvíli o něm vědělo celé Česko a stovky lidí ho proklínali na internetu. Nakonec se ale ukázalo, že zbytečně. Řeč je o muži, po němž policie pátrala v souvislosti se střelbou v ostravské nemocnici. Jeho fotografii v červené bundě zveřejnila na internetu, jak se ale později ukázalo, o pachatele nešlo.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

krimi
doporučujeme

Krátce po střelbě v ostravské fakultní nemocnici policie zveřejnila fotografii muže v červené bundě. Jak se ale po chvíli ukázalo, nešlo o podezřelého. Policie proto krátce poté fotografii smazala.

"Info ke zveřejněné fotografii: Jedná se o důležitého svědka události, ale v tuto chvíli pracujeme s jinou verzí a pátráme po jiné osobě. Děkujeme za pochopení," napsali policisté na twitteru.

Tím ale řadu diskutujících pobouřili. Ti upozornili zejména na to, že fotografie už stejně koluje internetem, a lidé proti muži obrací svůj hněv v domnění, že jde o útočníka. 

Nyní se ale ukázalo, že policisté slovenského doktoranda geoinformatiky z ostravské univerzity skutečně zadrželi. A jak řekl televizi Nova, nejvíc nepříjemné pro něj prý bylo, že nemohl reagovat na telefonáty a zprávy rodiny a kamarádů.

I oni si pravděpodobně mysleli, že by mohl být strůjcem útoku, a pokoušeli se s ním spojit. Nemohl ale nikomu nic vysvětlit. Podle televizi proto nyní zvažuje, jaké podnikne další kroky. Podle jeho slov by ho ale potěšila oficiální omluva od policie.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Testy u ženy z Nového Města na Moravě koronavirus nepotvrdily

26.02.2020 17:15 Aktualizováno Testy u ženy z Nového Města na Moravě nákazu koronavirem nepotvrdily. ČTK to řekla Tamara Pecková,…

Covid-19 v letoviscích: Od zájezdu do míst, kde jsou omezení, lze…

26.02.2020 17:12 Aktualizováno Od smlouvy na zájezd do oblasti, kde se objevil nový koronavirus a jsou tam vyhlášena ochranná…

Za vraždu v chatové oblasti dostal muž 22 let vězení. Způsob provedení se…

26.02.2020 17:07 Na 22 let do vězení poslal dnes soud Filipa Vondráka, který podle obžaloby loni zavraždil na…

Renovovaná loď v Brně má šanci mít opět jméno Moskva

26.02.2020 16:42 Loď z roku 1955, která se letos po renovaci vrátí na hladinu Brněnské přehrady, má šanci se znovu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama