Sledovali jsme ŽIVĚ: Po střelbě v ostravské nemocnici šest mrtvých. Pachatel se zastřelil

Policie dnes zasahovala ve Fakultní nemocnici v Ostravě, kde útočil dvaačtyřicetiletý střelec, který zabil pět lidí, šestý postřelený zemřel při operaci. Na místo míří ministr vnitra Jan Hamáček a prezident Miloš Zeman. Policie následně vypátrala hledaný vůz Renault Laguna, útočník se ale před jejich zásahem střelil do hlavy. V nemocnici následně zranění podlehl.

Přidejte svůj názor 475 komentářů

Střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě
doporučujeme

Útočník postřelil celkem devět lidí, šest jich zemřelo. Další tři byli zraněni, dva by mohli být mimo ohrožení života, další ale podstupuje rozsáhlejší operaci. Ve zdravotnickém zařízení zabíjel takzvaný tichý střelec. Bez varování začal střílet na poliklinice nemocnice v čekárně traumatologické ambulance mezi 07:00 až 07:30.

Okolí nemocnice je uzavřeno stejně jako přilehlá univerzita. Střelba se ozvala po sedmé hodině ranní, v nemocnici se ale doteď pohybují policisté. Pacienti byli po útoku zavření na pokojích a nemají vycházet.

Policie následně uvedla, že zná jméno a zveřejnila fotografii podezřelého a uvedla, že se pohybuje ve stříbrnošedém vozidle Renault Laguna se státní poznávací značkou 9T57401. Potvrdila, že muž střílel z krátké ruční zbraně. Následně automobil nalezla, pachatel se ale před zásahem strážníků střelil do hlavy. 

Podle informací České televize útočník spáchal sebevraždu nedaleko Loděnice v Děhylově poblíž Ostravy. Následně ale vyšlo najevo, že nezemřel na místě a byl převezen do Fakultní nemocnice v Ostravě, v níž pachatel sám střílel. Navzdory zásahu lékařů následně zemřel.

"42 letý muž se před zásahem policie střelil do hlavy, je mrtev. Děkujeme veřejnosti za součinnost a pomoc při pátrání," uvedla policie na twitteru. 

Loading...
Vstupte do diskuze (475)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stydím se za Babiše a Zemana, vlaky smrdí, na D1 nevlezu, účtuje herec…

21.02.2020 22:45 Aktualizováno Herec Jakub Prachař není spokojený se stavem, v jakém se Česká republika ocitla. Přiznal, že mu…

V domě na Liberecku nalezena záhadná zkumavka, byla v ní radioaktivní látka

21.02.2020 17:17 V rodinném domě v Rozstání na Liberecku nalezl jeho majitel zkumavku, která obsahuje neznámou…

Dokument V síti nabral další rozměr. Sexuologové nabídnou pomoc …

21.02.2020 10:45 Národní ústav duševního zdraví (NUDZ) nabídne "sexuálním predátorům" prostřednictvím internetu…

Matějská pouť nabídne víc zábavy než loni, novinkou bude atrakce King

20.02.2020 16:42 Matějská pouť, která letos začne 22. února, nabídne na pražském Výstavišti 115 atrakcí, o 15 více…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama