Strojvedoucí dle soudu zavinil srážku vlaků v Brně. Trest odmítá, odvolal se

Strojvedoucí, který loni v březnu zavinil střet dvou vlaků na brněnském hlavním nádraží, se odvolal proti ročnímu trestu zákazu výkonu činnosti. Jeho odvolání dnes začal projednávat Krajský soud v Brně, jednání po dokazování odročil na neurčito. Při nehodě se zranily dvě desítky lidí. Muž už dříve kromě zákazu výkonu činnosti dostal za obecné ohrožení z nedbalosti podmíněný trest.

Přidejte svůj názor

Vlaky
doporučujeme

Nehoda se stala 5. března po 8:00, vlaky se čelně srazily na výhybce. Strojvedoucí Petr Vaněk tehdy podle obžaloby nerespektoval znamení "stůj" na návěstidle a vjel na kolejní cestu proti jedoucímu vlaku. Zranilo se tehdy 23 lidí, 15 z nich muselo do nemocnice. Materiální škoda byla vyčíslena zhruba na 400.000 korun.

Muž vinu uznal, omluvil se. "Jakmile jsem si uvědomil svoji chybu, všemi prostředky jsem se snažil zabránit střetu, ale už to nešlo. Je mi té události líto, chtěl bych se omluvit všem, kterým jsem způsobil újmu," uvedl dnes muž u soudu.

Městský soud v Brně mu loni na konci října uložil trest 18 měsíců podmíněně odložených na dva roky a k tomu roční zákaz činnosti výkonu funkce strojvedoucího. Proti zákazu se muž odvolal. Jeho obhájkyně dnes uvedla, že muž opětovně složil zkoušky a funkci strojvedoucího znovu vykonává. Uvedla, že trest zákazu vnímá jako nepřiměřenou sankci.

Krajský soud dnes jednání odročil na neurčito. Soudkyně Hana Kleinová uvedla, že senát s rozhodnutím počká na zprávu od Drážní inspekce.

Záchranáři zraněné tehdy rozvezli do čtyř zdravotnických zařízení v Brně, v souvislosti s nehodou ošetřili 23 lidí. Šlo především o odřeniny, zhmožděniny, vykloubení, ale i podezření na zlomeniny. Z obou vlaků záchranáři tehdy evakuovali kolem 250 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Občané EU mohou na 72 hodin do ČR za prací či rodinou

25.05.2020 20:23 Aktualizováno Občané Evropské unie a cizinci, kteří mají přiznané postavení dlouhodobě pobývajícího rezidenta v…

Při cestě na WC si nandejte roušku, prosí restauratéři. Navštívili jsme…

25.05.2020 19:40 REPORTÁŽ – Nesměle nakouknou dovnitř. Jakoby hosté stále nevěřili, že jejich oblíbená hospůdka či…

Od středy bude možné na 48 hodin jet na Slovensko bez testu na covid-19

25.05.2020 19:32 Aktualizováno Od středy budou moci Češi a Slováci mezi zeměmi cestovat bez nutnosti předložení negativního testu…

Kadeřníci mohou odložit štíty, plavčíci nemusí mít roušky

25.05.2020 19:10 Kadeřníci nebudou muset od úterý nosit dvojitou ochranu obličeje, mohou odložit štít. Měli by ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy