Tichý zabiják. Dvě seniorky se otrávily oxidem uhelnatým, obě zemřely

Dvě seniorky se ve čtvrtek večer v Mořkově na Novojičínsku otrávily oxidem uhelnatým. Jedna následkům intoxikace podlehla přímo v domě, druhou se záchranářům podařilo oživit, později však zemřela v nemocnici. ČTK to dnes řekli mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl a policejní mluvčí René Černohorský.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Záchranáři se o případu dozvěděli okolo 18:00. "Čidla detekující přítomnost oxidu uhelnatého, která mají záchranáři ve výbavě, začala týmům po vstupu do domu signalizovat přítomnost nebezpečného plynu," uvedl Humpl.

V bytě zdravotníci naši dvě bezvládné seniorky. Jedné ženě už nedokázali pomoci. "U druhé, osmdesátileté ženy, zahájily posádky záchranné služby resuscitaci. Snaha záchranářů byla nakonec úspěšná," uvedl Humpl. Podle něj záchranáři ženu v kritickém stavu převezli do novojičínské nemocnice. Tam ale později zemřela.

Černohorský uvedl, že policie neštěstí intenzivně prošetřuje. "V dané záležitosti byly u obou zemřelých žen nařízeny zdravotní pitvy a v úzké spolupráci s hasičským záchranným sborem se zjišťují veškeré okolnosti této tragické události," uvedl Černohorský.

Oxid uhelnatý je nedráždivý plyn bez zápachu, který vzniká nedokonalým spalováním za omezeného přístupu kyslíku. Nejčastější příčinou úniku v domácnostech jsou netěsnosti plynových kotlů. Otrava však může snadno nastat i tehdy, pokud není v pořádku odvod spalin z topidla nebo je zanesený komín. Hasiči proto nabádají k pravidelné kontrole a revizi topidel, ohřívačů vody a plynových kotlů. Lidé by si měli také pořídit detektor nebezpečných plynů.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Matějská pouť nabídne víc zábavy než loni, novinkou bude atrakce King

20.02.2020 16:42 Matějská pouť, která letos začne 22. února, nabídne na pražském Výstavišti 115 atrakcí, o 15 více…

První letošní případ spalniček na Karvinsku. Hygienici nabádají k…

20.02.2020 13:26 Moravskoslezští hygienici v tomto týdnu zaznamenali letošní první případ spalniček. Vysoce infekční…

Požár v Teplicích. Hasiči z domu evakuovali 14 lidí

20.02.2020 10:11 Aktualizováno Hasiči zasahovali dnes ráno u požáru bytu v ulici Československých dobrovolců v Teplicích. Z domu,…

Zemřela žena, která v Plzni skočila z okna za dcerou. Případ řeší policie

20.02.2020 10:08 Osmatřicetiletá žena, která ve středu ráno skočila z okna za dcerou, zemřela v nemocnici. Dívka je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama