Toky v Olomouckém kraji klesly, pokračuje pátrání po vodákovi

V Olomouckém kraji platí první povodňový stupeň už jen na Blatě v Klopotovicích na Prostějovsku. Hladiny ostatních řek a menších toků, které se rozvodnily po pondělním dešti, klesly pod tuto hranici a vrátily se do normálních stavů. Vydatné deště dosud komplikovaly pátrání po šestadvacetiletém vodákovi, který je nezvěstný od nedělního podvečera. U Moravičan na Šumpersku jej strhl proud při splouvání Moravy na kanoi. Mladíka dnes hledá v terénu desítka policistů.

Ilustrační foto
doporučujeme

Hladina Blaty v Klopotovicích dosahuje 184 centimetrů, první povodňový stupeň je vyhlašován od 180 centimetrů. Hladina toku tam klesá, ale pozvolna, za 24 hodin klesla o 18 centimetrů. Třebůvka v Lošticích klesla pod první povodňový stupeň dnes ve 04:00, stejně jako Romže v Polkovicích. Na obou tocích platil ještě v úterý odpoledne druhý povodňový stupeň, stejně jako na řece Moravě v Moravičanech. I tam však hladina řeky postupně klesala a pod první povodňový stupeň se dostala o půlnoci.

Hladina Moravy v Moravičanech u Litovle se v úterý časně ráno přiblížila až k třetímu povodňovému stupni, který je tam vyhlašován při 300 centimetrech, naměřené maximum bylo 296 centimetrů. Právě v této oblasti strhl v neděli proud šestadvacetiletého vodáka. Po muži začali okamžitě pátrat policisté i hasiči, dosud však neúspěšně, hledání jim komplikovala rozvodněná řeka. V pátrání policisté pokračují také dnes.

"Na pátrací akci se v tuto chvíli podílí desítka policistů, kteří budou prohledávat břehy zhruba v dvoukilometrovém úseku, a to od místa, kde pohřešovaného strhl proud, po vodní elektrárnu Nové Mlýny," řekla dnes ČTK šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Policisté podle policejní mluvčí vyhodnocují současnou situaci na řece s ohledem na možnost využití plavidel a další techniky. "O jejich nasazení bude rozhodnuto na základě aktuálních podmínek," dodala policejní mluvčí.

Policisté v regionu mají za sebou i jinou rozsáhlou pátrací akci, kdy v uplynulých téměř třech týdnech pátrali po seniorce z Oskavy na Šumpersku, pohřešované v souvislosti s bleskovými záplavami na začátku června. Tělo našli až ve středu minulý týden. Jde o druhou oběť záplav v Olomouckém kraji. První byla sedmačtyřicetiletá žena z Břevence, místní části Šumvaldu v okrese Olomouc.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus v Jihlavě: Na radnici budou roušky povinné, město zvažuje…

11.07.2020 12:14 Jihlavský magistrát zavede od pondělí 13. července povinné nošení roušek při vstupu do budov úřadu.…

Opakované testy na covid-19 ve Vodňanské drůbeži jsou negativní

11.07.2020 11:52 Opakovaně negativní test na koronavirus má 104 zaměstnanců firmy Vodňanská drůbež z holdingu…

Na Kutnohorsko se vracejí roušky, omezeny jsou hromadné akce. V ČR je přes…

10.07.2020 20:10 Aktualizováno Kvůli ohnisku koronaviru v obci Církvice budou muset lidé na Kutnohorsku od půlnoci znovu nosit ve…

Pedofilní učitel tance zemřel ve věznici Mírov, událost se vyšetřuje

10.07.2020 14:48 Učitel tance, který si odpykával devítiletý trest za pohlavní zneužívání dívek v pražských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy