Tragická chyba v Pardubické nemocnici: Lékaři dostali výtky za poškození zdraví dítěte

Lékaři a primář novorozeneckého oddělení Pardubické nemocnice dostali výtky kvůli trvalému poškození zdraví dítěte. Zřejmě zanedbali péči, děvčátko narozené v červnu nedostalo včas antibiotika a ponese si trvalé následky.

Narozená miminka
doporučujeme

Při interním prověření případu nemocnice dospěla k tomu, že mohl nastat nesoulad mezi doporučeným a realizovaným odborným postupem, řekla dnes novinářům oblastní ředitelka pro zdravotní služby Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.

"Dotčeným lékařům byl vytčen možný nesoulad, primáři byl vytčen management celé události," uvedla Fraňková. Primář nenahlásil celou událost jako nežádoucí a neinformoval o ní vedení Pardubické nemocnice. Dotazy novinářů dnes nemocnice nepřipustila.

Jak uvedla některá média, nemocnice neprovedla včas u novorozence odběr krve a všechny potřebné testy. Kvůli tomu se u dítěte rozvinula sepse, nastalo krvácení do mozku. Nemocnice chybu připustila a na žádost rodiny jí vydala zdravotnickou dokumentaci případu. Věcí bude zabývat i policie kvůli možnému zanedbání péče.

"Čekáme na znalecké posudky a zaslali jsme dopis dotčeným rodičům, kde jsme projevili obrovskou lítost nad nešťastnou událostí a nabídli jsme jim pomoc a osobní jednání," řekla Fraňková.

Ženu, které se děvče narodilo, před porodem odmítly přijmout nemocnice v Rychnově nad Kněžnou a Hradci Králové. Podle společnosti Nemocnice Pardubického kraje by ke zdravotním komplikacím nemuselo dojít v případě normálního transportu a včasného podání antibiotik před porodem. Žena trpěla streptokokovou infekcí, která se přenesla i na dítě.

Pardubická nemocnice také čelí obvinění kvůli pooperačním komplikacím malého chlapce v roce 2017, který následně zůstal v takzvaném bdělém komatu. Obviněni jsou i lékařka a dvě zdravotní sestry z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Rodina požaduje po nemocnici 22 milionů korun, zdravotnické zařízení jí nabídlo šest milionů korun jako zálohu, což akceptovala.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trest za nenávistný komentář pod fotkou prvňáků platí. Svoboda slova není…

01.10.2020 16:29 Podmíněný trest pro autora nenávistného komentáře na sociální síti pod fotografií prvňáků teplické…

Sněmovna pochybila. Student měl nárok na informace z peněžních deníků,…

01.10.2020 14:56 Aktualizováno Kancelář Poslanecké sněmovny chybovala, když neposkytla studentovi požadované informace z peněžních…

Osvobození Nečasové a Rittiga v kauze BIS je pravomocné, soud potvrdil…

01.10.2020 14:16 Osvobození Jany Nečasové (dříve Nagyové), lobbisty Iva Rittiga a advokáta Davida Michala v kauze…

Vězeň dostal za znásilňování ve Valdicích mírnější trest, pak půjde do…

01.10.2020 13:00 Roman Žiga, který loni znásilňoval a vydíral svého spoluvězně ve Valdicích, si odpyká dalších sedm…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama