Tragická chyba v Pardubické nemocnici: Lékaři dostali výtky za poškození zdraví dítěte

Lékaři a primář novorozeneckého oddělení Pardubické nemocnice dostali výtky kvůli trvalému poškození zdraví dítěte. Zřejmě zanedbali péči, děvčátko narozené v červnu nedostalo včas antibiotika a ponese si trvalé následky.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Narozená miminka
doporučujeme

Při interním prověření případu nemocnice dospěla k tomu, že mohl nastat nesoulad mezi doporučeným a realizovaným odborným postupem, řekla dnes novinářům oblastní ředitelka pro zdravotní služby Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.

"Dotčeným lékařům byl vytčen možný nesoulad, primáři byl vytčen management celé události," uvedla Fraňková. Primář nenahlásil celou událost jako nežádoucí a neinformoval o ní vedení Pardubické nemocnice. Dotazy novinářů dnes nemocnice nepřipustila.

Jak uvedla některá média, nemocnice neprovedla včas u novorozence odběr krve a všechny potřebné testy. Kvůli tomu se u dítěte rozvinula sepse, nastalo krvácení do mozku. Nemocnice chybu připustila a na žádost rodiny jí vydala zdravotnickou dokumentaci případu. Věcí bude zabývat i policie kvůli možnému zanedbání péče.

"Čekáme na znalecké posudky a zaslali jsme dopis dotčeným rodičům, kde jsme projevili obrovskou lítost nad nešťastnou událostí a nabídli jsme jim pomoc a osobní jednání," řekla Fraňková.

Ženu, které se děvče narodilo, před porodem odmítly přijmout nemocnice v Rychnově nad Kněžnou a Hradci Králové. Podle společnosti Nemocnice Pardubického kraje by ke zdravotním komplikacím nemuselo dojít v případě normálního transportu a včasného podání antibiotik před porodem. Žena trpěla streptokokovou infekcí, která se přenesla i na dítě.

Pardubická nemocnice také čelí obvinění kvůli pooperačním komplikacím malého chlapce v roce 2017, který následně zůstal v takzvaném bdělém komatu. Obviněni jsou i lékařka a dvě zdravotní sestry z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Rodina požaduje po nemocnici 22 milionů korun, zdravotnické zařízení jí nabídlo šest milionů korun jako zálohu, což akceptovala.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozloučení s Chramostovou: Lidé čekali ve frontě, u rakve se vystřídali…

14.10.2019 12:23 Aktualizováno Národní divadlo se otevřelo pro smuteční hosty, kteří se chtějí přijít rozloučit s herečkou Vlastou…

Forum 2000: Demokracie není samozřejmost, řekla moldavská premiérka v Praze

14.10.2019 11:16 Demokracie není nic samozřejmého a musí se za ni bojovat každý den. Na úvod mezinárodní konference…

Pietní místo u Bertramky se zatím odklízet nebude, Gottova rodina si to…

14.10.2019 09:48 Aktualizováno Svíce a další předměty, které lidé nosí před vilu zesnulého zpěváka Karla Gotta na Bertramce, se…

Na Pelhřimovsku hořela výrobna pelet, škoda šest milionů

14.10.2019 09:35 V obci Rodinov na Pelhřimovsku začala v neděli před 18:00 hořet výrobna pelet v areálu bývalého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama