Uprchlíky pašovali v otřesných podmínkách. Soud s Turky v Teplicích začne až na jaře

Hlavní líčení v případu nelegálního převádění migrantů dnes u teplického okresního soudu nezačalo. Před soudem v Teplicích měli stanout tři občané Turecka, jimž hrozí až osm let vězení, dostavil se pouze jeden, dvěma se nepodařilo doručit obžalobu. Na případu s krycím názvem Torax spolupracovali kriminalisté Národní centrály organizovaného zločinu s kolegy z Německa a Slovenska.

Soudy, ilustrační fotografie
doporučujeme

K soudu přišel pouze obžalovaný obchodník s iniciálami N. T. Ten podle obžaloby, kterou má ČTK k dispozici, celý převoz migrantů přes Českou republiku do Německa organizoval a řídil, rozhodoval o počtu převážených lidí, době a způsobu převozu, odměnách pro členy organizované skupiny.

Tři muži transporty, jejichž cílem bylo Německo, uskutečnily na přelomu let 2017 a 2018. Běžence při převozu podle obžaloby vystavili ponižujícímu zacházení, což lze spatřovat například v minimálním prostoru, nemožnosti osobní volby stravování či vyměšování. V období transportu navíc teploty i v nákladovém prostoru kamionu byly kolem dvou až tří stupňů Celsia.

Policisté převáděče zadrželi v noci z 6. na 7. března 2018. V dodávkovém automobilu tehdy nalezli 21 občanů Iráku, Sýrie a Turecka, kteří se chtěli dostat do Německa.

Všichni tři muži jsou na svobodě, doručit obžalobu se nepodařilo dvěma, kteří s přepravou běženců pomáhali. Vyslechnout mimo hlavní líčení chtěla dnes předsedkyně senátu přítomného muže. Ten to ale odmítl s tím, že všechno už řekl policii. Uvedl, že má v Belgii firmu a bydlí nyní v Praze. Hlavní líčení je nařízeno na 27. dubna.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči v Praze řeší krizové scénáře. Kvůli covidu slouží v minimálním…

19.10.2020 18:01 Pražští hasiči kvůli rostoucímu počtu nakažených a lidí v karanténě či izolaci slouží v minimálním…

Po protestech v Praze je 14 podezřelých z trestného činu, Hamáček žádá…

19.10.2020 16:49 Aktualizováno Policisté při nedělních protestech proti vládním protiepidemickým opatřením zadrželi 144 lidí.…

Škody po povodních půjdou do desítek milionů. Nejhůř byla zasažena severní…

19.10.2020 15:23 Přes tisíc škod za několik desítek milionů korun nahlásili pojišťovnám jejich klienti po prudkých…

Komentář: Důkaz, že se hooligans neuchylují k násilí? Neděle potvrdila…

19.10.2020 13:45 KOMENTÁŘ - Česko zažilo v souvislosti s koronavirovou epidemií první výraznější nepokoje. Není…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama