Útočník s noži se pokusil proniknout do Sněmovny, ohrožoval policisty

Do budovy Poslanecké sněmovny v Praze se dnes dopoledne pokusil proniknout muž ozbrojený nožem a ohrožoval policisty. Policisté ho zadrželi a předvedli na služebnu, při incidentu nebyl nikdo zraněn. Policie to uvedla na twitteru. Podle předběžné právní kvalifikace muži hrozí až čtyři roky vězení za násilí proti úřední osobě. Mluvčí policejního prezidia Lenka Sikorová ČTK řekla, že se kvalifikace ještě může změnit. Zda už byl útočník obviněn a jestli pro něj bude policie žádat vazbu, zatím nechtěla uvést. Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) ocenil, že při zákroku policistů nebyl nikdo zraněn. Novinářům řekl, že komora bude zřejmě muset přijmout určitá bezpečnostní opatření.

Přidejte svůj názor 49 komentářů

Poslanecká sněmovna
doporučujeme

"Do jednoho z vchodů Poslanecké sněmovny v Praze dnes vstoupil 31letý ozbrojený muž, který se dožadoval vpuštění do objektu. S nožem v ruce ohrožoval policisty na místě. Muž byl zadržen, převezen na policejní služebnu k provedení dalších úkonů. Při incidentu nebyl nikdo zraněn," uvedla policie. Podle fotografií na serveru Novinky.cz se muž pokoušel vejít do hlavního vchodu budovy, v níž se ve stejnou dobu konala schůze Sněmovny.

Podle policie se muž pokoušel dostat na galerii pro veřejnost, která se nachází nad jednacím sálem Sněmovny. Podle snímku, který policie zveřejnila, u sebe měl dva nože a teleskopický obušek. Motivaci zadrženého policie zjišťuje. Právní kvalifikace jeho činu zatím nebyla stanovena.

"Ochranná služba zjistila, že dotyčný má u sebe nůž, následně ten člověk zaútočil na policisty. Incident se odehrál na recepci, chtěl bych ocenit, že nikdo nebyl zraněn," řekl novinářům Radek Vondráček.

Šéf komory uvedl, že u incidentu byla jedna z poslankyň. "Přišla za mnou kolegyně, která byla rozrušená, protože u toho byla přítomna a byl to pro ni silný zážitek," uvedl.

Bezprostředně po události zahájil Vondráček debatu o zabezpečení sněmovní budovy. "Budeme se muset věnovat bezpečnosti Sněmovny jako takové, nějaká opatření budeme muset udělat," řekl. Konkrétní zatím být nechtěl.

Vstup do Sněmovny hlídají policisté a všichni, kdo vcházejí do budovy, musejí projít bezpečnostní prohlídkou.

Loading...
Vstupte do diskuze (49)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pieta připomněla studentský pochod proti totalitě z února 1948

25.02.2020 14:08 Před ideologiemi jednoduchých řešení, zejména komunistické, varovali aktéři dnešního pietního…

Vrchní soud potrestal čtyři odběratele Březinova lihu, verdikt je…

25.02.2020 13:12 Za odběr nelegálního lihu od šéfa lihové mafie Radka Březiny poslal dnes olomoucký vrchní soud do…

Češi jsou se svým životem rekordně spokojení, ukázal průzkum STEM

25.02.2020 12:34 Se svým životem bylo letos v lednu spokojeno 85 procent Čechů. Optimismus mezi lidmi jasně…

Verdikt v kauze Promopro bude řešit Ústavní soud, dostal stížnost

25.02.2020 11:14 Verdiktem v případu Promopro se bude zabývat Ústavní soud. První z odsouzených podal stížnost,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama