Útok u Sněmovny: Policie obvinila muže ozbrojeného noži a obuškem

Jednatřicetiletý muž, který chtěl ve čtvrtek s nožem v ruce vniknout do budovy Poslanecké sněmovny a zaútočil přitom na policisty, byl obviněn z násilí proti úřední osobě. Za tento trestný čin mu hrozí až 12 let vězení, řekl dnes ČTK mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Podle předběžné právní kvalifikace policie ve čtvrtek informovala, že mu hrozí maximálně čtyři roky nepodmíněně.

Poslanecká sněmovna
doporučujeme

Kriminalisté z protiextremistického oddělení současně dali podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na vzetí obviněného do vazby.

"Ve věci stále probíhají úkony trestního řízení, a je tedy možné, že tato právní kvalifikace nebude konečná," uvedl policejní mluvčí. Informace o motivu činu policie zatím nezveřejnila. "Muži hrozí až 12 let vězení," řekl ČTK Rybanský.

Muž při vstupu do sídla poslanců ohrožoval s nožem v ruce policisty, kteří ho vzápětí zadrželi. V té době se v budově konala pravidelná schůze Sněmovny. Policie zveřejnila fotografii, podle níž měl u sebe dva nože a teleskopický obušek. Nikdo nebyl při incidentu zraněn.

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) novinářům řekl, že dolní parlamentní komora bude zřejmě muset přijmout bezpečnostní opatření, konkrétní kroky nezmínil.

Podle policie se muž pokoušel dostat na galerii pro veřejnost, která se nachází nad jednacím sálem Sněmovny. Incident se odehrál v recepci, kde se příchozí do budovy musejí podrobit bezpečnostní prohlídce. "Ochranná služba zjistila, že dotyčný má u sebe nůž, následně ten člověk zaútočil na policisty. Incident se odehrál na recepci. Chtěl bych ocenit, že nikdo nebyl zraněn," řekl ve čtvrtek Vondráček.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama