V Brně hořel bytový dům, proběhla evakuace

Dvaadvacet lidí museli hasiči v neděli večer evakuovat z bytového domu v Jugoslávské ulici v Brně, kde hořely sklepní kóje. Šest lidí skončilo v nemocnici, protože se nadýchali zplodin, žádný z nich ale není ve vážném stavu. ČTK to řekli mluvčí jihomoravských hasičů i záchranářů.

Hasiči zasahují u požáru sklepa na ulici Jugoslávská v Brně. Z bytového domu evakuovali celkem 22 osob. (26. dubna 2020).
doporučujeme

"Celkem šest lidí, z toho jedno dítě, jsme odvezli do zdravotnických zařízení. Nikdo z nich nebyl popálený, všichni se nadýchali zplodin hoření. U dvou pacientů byl stav středně těžký, u zbylých spíše lehčí," uvedla mluvčí záchranářů Barbora Truksová.

Hasiči dostali hlášení o požáru krátce před 19:30. Vyhlásili první stupeň poplachu. Ve čtyřpodlažním bytovém domě hořelo několik sklepních kójí a celý dům byl silně zakouřený.

"Pomocí takzvaných vyváděcích masek vyvedli z domu 14 lidí, další čtyři evakuovali pomocí výškové techniky. Všichni obyvatelé domu, kteří nepotřebovali lékařské ošetření, zatím sedí v evakuačním autobuse," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský. Po celou dobu hasičského zásahu nemohla místem projíždět hromadná doprava, zejména tramvaje linek 5 a 9.

Později mluvčí doplnil, že obyvatelé domu se budou moci do svých bytů vrátit až v pondělí. "Všichni si ale dokázali na dnešní noc zajistit vlastní nocleh," doplnil Venclovský.

Oheň ve sklepě dostali hasiči pod kontrolu ve 20:45, do dalších poschodí se nerozšířil. Ještě po 21:30 hasiči na místě dohašovali skrytá ohniska, na místě pracoval vyšetřovatel. Škodu zatím nebylo možné odhadnout.

Témata: Brno | požár | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina Čechů je navzdory covidu se svým životem spokojena, ukázal průzkum

30.10.2020 18:15 Se svým životem jsou spokojeny dvě třetiny Čechů. Nespokojeno je zhruba deset procent lidí a…

Pardubice prosí rodiče, aby neposílali děti do mateřských škol

30.10.2020 17:47 Město Pardubice požádalo rodiče předškolních dětí, aby je pokud možno přestali dávat do mateřských…

Hejnová a Česká pošta uzavřely smír ve sporu o známku

30.10.2020 08:40 Atletka Zuzana Hejnová a Česká pošta uzavřely smír ve sporu, který se týkal známky vydané k…

Musíte při zákazu nočního vycházení ven? Noste dokument, který váš pobyt…

29.10.2020 22:00 Aktualizováno Vybíjejí si na nich vztek. Strážníci v metropoli se po vyhlášení dalších vládních restrikcí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama