V Česku se chytrá obří demonstrace. Zablokuje Prahu, protestující osloví každého

Spolek Milion chvilek pro demokracii chystá další mohutnou demonstraci proti Andreji Babišovi. Tentokrát ale nebudou lidé žádat sesazení premiéra na Letné, místo toho se sejdou v centru města. A život v něm doslova ochromí.

Přidejte svůj názor 834 komentářů

Demonstrace proti Babišovi
doporučujeme

Chystaná demonstrace podle deníku Právo zablokuje právo. Demonstranti budou okupovat především Václavské náměstí, vypraví se ale také na hlavní nádraží.

Zde se budou snažit procházejícím lidem vysvětlit, co je Andrej Babiš zač a proč proti němu protestují. Počítají i s tím, že v centru Prahy se objevuje hodně cizinců. Část transparentů proto bude v anglickém jazyce.

Akce se zúčastní i někteří politici, například šéf Pirátů Ivan Bartoš. Začátek akce se bude v 18:00 na Václavském náměstí. Poté se lidé přesunou na hlavní nádraží.

"Máme toho dost! Andrej Babiš si bere občany ČR jako rukojmí. Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat. Po krátkých projevech se vydáme hlasitým pochodem na Hlavní nádraží, které společně na cca jednu hodinu zcela zaplníme transparenty a letáky," napsali organizátoři.

"Cestujícím umožníme odjíždět i přijíždět, každému však nabídneme leták, který vysvětlí střet zájmů, bude žádat demisi Andreje Babiše a pozve na další protest. Musíme společně oslovit co nejširší veřejnost. Každý účastník na akci obdrží několik desítek či stovek letáků, které může po akci roznést v okolí svého bydliště," dodali.

Do konce roku se podle nich odehraje ještě několik podobných akcí. Konkrétně v pondělí 16. prosince proběhnou protestní akce po celé zemi kromě Prahy a krajských měst. Ve čtvrtek 19. prosince pak proběhnou protesty pouze v krajských městech kromě Prahy, kam přijedou protestovat lidé z celého kraje.

Loading...
Vstupte do diskuze (834)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman ocení policistu, který dnes zasahoval ve Vejprtech

19.01.2020 18:34 Prezident Miloš Zeman plánuje udělit na podzim medaili policistovi, který dnes s nasazením života…

Vejprty se vzpamatovávají z tragického požáru

19.01.2020 17:38 Obyvatele Vejprt na Chomutovsku dnes budily hasičské sirény. Přidalo se houkání sanitek a…

Metodika hasičů: Jaký je postup zásahu v léčebnách?

19.01.2020 15:04 Hasiči musejí při požárech budov zdravotnických zařízení počítat mimo jiné se zdravotními omezeními…

Policie vyšetřuje požár ve Vejprtech jako obecné ohrožení

19.01.2020 14:45 Policie šetří požár v domově pro mentálně postižené ve Vejprtech na Chomutovsku, při kterém zemřelo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama