V drůbežárně na Chomutovsku vypukl požár, uhynulo 16 tisíc kuřat

Přibližně 16.000 kuřat dnes uhynulo při požáru drůbežárny ve vesnici Červený Hrádek na Chomutovsku, škoda je předběžně vyčíslena na tři miliony korun, řekl dnes ČTK operační důstojník krajských hasičů. Zásah byl podle hasičů ukončen v 10:25, policie začne vyšetřovat příčinu.

Hasiči
doporučujeme

Zhruba v 6:00 byl nahlášen požár haly o ploše zhruba 42 metrů čtverečných. Na místě zasahovaly čtyři hasičské jednotky. Prostor byl silně zakouřený, uvedli hasiči na twitterovém účtu. Požár se obešel bez zranění, informoval ČTK mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

"V nejbližších okamžicích by mělo začít ohledání místa požáru. Byl tam povolaný speciálně vycvičený pes a vyšetřováním příčin požáru se budou zabývat kriminalisté ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičského záchranného sboru," řekla ČTK mluvčí policie Šárka Poláčková.

Společnost, jíž hala s kuřaty patří, se zabývá chovem kuřat pro drobnochovatele. Spolupracuje s českou líhní, která dodává firmě jednodenní kuřata. Odchované slepice podnik dodává do osmi krajů v republice, píše na svém webu.

Letos jde o druhý velký požár drůbežárny. V dubnu hořel velkochov v Otíně na Klatovsku v Plzeňském kraji, způsobil podle policie a hasičů škodu kolem sedmi milionů korun. Zhruba 6,6 milionu na budově a zbytek na kuřatech, jichž uhořelo rovněž asi 16.000. Na místě zasahovaly desítky hasičů, kteří využili 19 kusů techniky. V době příjezdu prvních jednotek už byla celá hala v plamenech, požár ji celou zničil.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Registr psů bude provozovat veterinární komora, vláda souhlasí

25.01.2021 16:16 Provozovatelem centrálního registru psů, který bude fungovat od příštího roku, bude Komora…

V Praze žije až o čtvrt milionu lidí více, než je hlášeno. Město přichází…

25.01.2021 15:53 Na území Prahy žije až o čtvrt milionu lidí více, než kolik jich v ní má podle Českého…

Průměrně 2 procenta oddlužených mají zas exekuci

25.01.2021 15:40 V průměru dvě procenta lidí, kteří prošli v minulých deseti letech oddlužením, se znovu zadlužila a…

Některé jednorázové plasty by od července neměly na trh

25.01.2021 15:31 Návrh zákona, který zakazuje jednorázové plastové příbory, talíře nebo brčka, na dnešním zasedání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama