V Duchcově praskla vana na tavení skla, zásah hasičů potrvá dva dny

V Duchcově na Teplicku dnes zasahovalo 40 hasičů u prasklé vany na tavení skla ve sklárně Vitrablok v Bílinské ulici. Zhruba 250 tun skla vyteklo do sběrné jímky. Hasiči taveninu ochlazují, aby se nerozšířila dál a nic nezapálila. Nehodu mají pod kontrolou, zasahovat tam budou minimálně do úterý. Na místě je jedna jednotka, řekl večer ČTK operační důstojník krajských hasičů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Hasiči
doporučujeme

"My jí ochlazujeme a zabraňujeme tomu, aby se nerozšířila někam, kde by mohla něco zapálit," uvedl operační důstojník krajských hasičů. Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana na místě nikdo není zraněn.

"Bude dlouho trvat, než tavenina úplně vychladne," doplnil operační důstojník v souvislosti s délkou zásahu. Odpoledne řekl, že by se jednotky mohly v Duchcově střídat do středy. "Odhadem měla tavenina 750 stupňů," uvedl důstojník. Příčina a škody se budou podle něj zjišťovat, až bude havárie zlikvidována.

Podle pracovnice sklárny vyrábí firma nepřetržitě. ČTK řekla, že dnes bylo v objektu společnosti několik desítek lidí. "Firma se zaměřuje na výrobu skleněných stavebních tvárnic," dodala s tím, že sklárna v Duchcově funguje přes 100 let.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Karlovarsku byly nalezeny nebezpečné chemikálie, armáda je likviduje

03.06.2020 21:25 Aktualizováno Na bývalém vojenském chemickém cvičišti v Doupovských horách na Karlovarsku vojáci odstraňují…

Na Slovensko bez omezení. Babiš a Matovič otevřeli hranice

03.06.2020 17:58 Aktualizováno Od dnešní půlnoci se plně obnoví volný pohyb lidí mezi Českem a Slovenskem a vrátí se ke stavu v…

Nezaměstnanost v květnu stoupla na 3,6 procenta, naznačují odhady

03.06.2020 17:04 Nezaměstnanost v květnu stoupla na 3,6 procenta z dubnových 3,4 procenta, odhadují analytici…

Pražské metro hlásí další nárůst počtu cestujících

03.06.2020 15:48 Počet cestujících v pražském metru se opět zvýšil. Sčítače ve stanicích zaznamenaly v pondělí 1.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy