V jihlavském Azheimercentru přibyl další případ koronaviru, zařízení shání brigádníky

V jihlavském Alzheimercentru dnes přibyl další případ koronaviru. Nyní je nemocných 40 klientů zařízení a 17 zaměstnanců. ČTK to dnes řekla mediální zástupkyně Alzheimercentra Martina Svobodová. Během víkendu se počet nakažených koronavirem zvýšil z pátečních 46 na současných 57.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Doufáme, že se už počet případů nebude navyšovat," uvedla Svobodová. Dodala, že už od soboty se hlásí zájemci, kteří by chtěli nastoupit brigádu v Alzheimercentrum. "Ale pořád bychom potřebovali ještě další. Situaci sice stále zvládáme se současným personálem, ale je to dost vyčerpávající," řekla Svobodová.

Dodala, že brigádníci se mohou ozvat na telefonní číslo 774 774 088. Svobodová uvedla, že první nákaza covidem-19 se prokázala v týdnu během hospitalizace jedné klientky.

Od začátku pandemie do dneška bylo podle krajských hygieniků potvrzeno na Vysočině 333 onemocnění covidem-19. Jen za sobotu v regionu stoupl počet nakažených o 38, ale velkou část tvoří právě lidé z Alzheimercentra. Od začátku pandemie se na Vysočině vyléčilo zatím 194 pacientů, čtyři lidé nakažení koronavirem zemřeli. Hygienici v regionu poslali na testy za čtyři měsíce 14.070 lidí.

V Moravskoslezském kraji podle údajů chytré karantény, tedy Centrálního řídícího týmu Covid-19, přibylo od pátečního rána 149 potvrzených případů koronaviru. Celkem bylo v regionu od počátku pandemie potvrzeno 4403 nakažených lidí. Vyplývá to z grafů chytré karantény, které dnes zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO). "Dnes je také další pokles nových pozitivně testovaných případů. Významný pokles zaznamenala Karviná. Zdali se jedná o průkazný trend, uvidíme v příštím týdnu," uvedl hejtman.

Z grafů vyplývá, že aktuálně je nemocných 2578 lidí, což je o 42 méně než v pátek. Hospitalizováno je 55 z nich. Dalších 189 lidí se uzdravilo, už jich je v regionu 1748. Dva lidé, kteří byli pozitivně testováni na covid-19, zemřeli, celkem v souvislosti s nákazou zemřelo 77 obyvatel kraje.

V kraji platí zvýšená protiepidemická opatření, jako je nutnost nosit roušky v budovách i dopravě. Výjimkou je okres Bruntál, kde ve vnitřních prostorách ani MHD lidé roušky mít nemusí, nasadit si je musí, jen když jsou do zdravotnických a sociálních zařízení. Restaurace a bary smí fungovat jen do půlnoci a na umělé koupaliště nemůže více než 500 lidí najednou. Kvůli zvýšenému počtu nakažených platí od soboty nová opatření proti šíření koronaviru i v celém Česku. Lidé musí nosit nosit roušky na vnitřních hromadných akcích nad 100 lidí, jde o kulturní a sportovní akce, ale také svatby a pohřby uvnitř budov. Od pondělí pak bude omezena kapacita těchto akcí ze současné tisícovky lidí na polovinu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo radí, jak se chovat u moře. Čemu se vyhnout?

07.08.2020 17:23 Aktualizováno Ministerstvo zdravotnictví vydalo doporučení pro Čechy, kteří vyrazí na pobyt u moře, zveřejnilo…

Na Jihlavsku už nebudou od soboty povinné roušky v obchodech

07.08.2020 17:22 Hygienici na Vysočině zrušili k 8. srpnu opatření zavádějící na Jihlavsku povinnost nosit roušky i…

Podmínky pro cesty v rámci EU zůstávají stejné, omezení platí pro Rumunsko

07.08.2020 17:09 Podmínky pro cestování po Evropské unii se nemění, omezení nadále budou platit pouze pro Rumunsko,…

Lidé jsou ve stresu, nevidí světlo na konci tunelu. Psycholog radí, jak…

07.08.2020 16:02 Epidemie koronaviru a s ní související karanténa byly stresující pro nás pro všechny. Jak si ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama