V karanténě kvůli koronaviru je 1011 lidí, nejvíc v Praze

V domácí karanténě kvůli riziku nákazy novým typem koronaviru je 1011 lidí. Nejvíc jich je v Praze (341), odkud pochází čtyři potvrzené případy. V Ústeckém kraji, kde je dalších pět nakažených, je izolováno 70 lidí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Tabulku s počty domácích karantén v jednotlivých krajích zveřejnilo na webu ministerstvo zdravotnictví. Celkem je v Česku potvrzeno 12 případů nemoci COVID-19, na výsledky dalších se čeká. Pozitivní je zřejmě nejméně jeden další, který dnes potvrdila soukromá laboratoř.

"Nad 100 (lidí v karanténě) je ve Středočeském, Jihočeském a Plzeňském kraji. Jednotky jsou v dalších krajích. Počet lidí v karanténě se od minulého týdne ztrojnásobil," uvedl na twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Do domácí karantény hygienici posílají hlavně osoby, které byly v kontaktu s dříve potvrzenými pozitivními případy. Do čtvrtka nařizovali preventivně izolaci také lidem, kteří měli chřipkové příznaky s horečkou nad 38 stupňů a suchý kašel a pohybovali se v severoitalských regionech Veneto (Benátsko), Lombardie, Emilia-Romagna a Piemont.

Nově může krajský epidemiolog rozhodnout o testování kohokoliv, kdo se vrátil z Itálie. Lidé s podezřením mají volat na linku 112, která je zkontaktuje s krajskou hygienou. Pokud budou linky hygieniků, které mají nižší kapacitu, obsazené, operátoři linky 112 si vezmou na volajícího kontakt a hygienici se mu ozvou, jakmile to bude možné.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V zahraničí se píše o naštvaných Češích: Musí nosit roušky, ale vláda jim…

31.03.2020 22:03 Aktualizováno Česká republika je po čase opět středem pozornosti zahraničních médií. Internetová verze deníku The…

Vláda schválila peníze pro OSVČ i pravidla kurzarbeitu

31.03.2020 22:01 Aktualizováno Vláda vyplatí osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) postiženým šířením koronaviru jednorázovou…

Z Thajska se do Česka vrátilo 83 Čechů

31.03.2020 20:39 V Praze dnes večer přistál druhý repatriační let z Thajska. Přiletělo s ním mimo jiné 83 Čechů a 14…

Měsíc s koronavirem v ČR: Přes 3000 nakažených, řada restrikcí, kritika…

31.03.2020 17:45 Aktualizováno Česko má po měsíci šíření koronavirové nákazy přes 3000 případů. Pozornost se nyní upírá zejména na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama