V Moravskoslezském kraji přibylo 66 nakažených koronavirem

V Moravskoslezském kraji přibylo od poslední středeční aktualizace dat 66 případů nákazy koronavirem, znovu nejvíc na Karvinsku. Přírůstky ale tentokrát zaznamenalo všech šest okresů regionu. Vyplývá to z grafů chytré karantény, tedy Centrálního řídícího týmu Covid-19 (CŘT), které dnes zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Ivo Vondrák
doporučujeme

Celkem se podle těchto dat v regionu od počátku pandemie nakazilo 3835 lidí. "Dnes nárůsty, nikoliv zásadní, ve všech okresech. Situace v nemocnicích je stabilní a nemění se," konstatoval Vondrák. Největší přírůstky byly opět na Karvinsku a následně na Frýdecko-Místecku.

Data a údaje o nemocných se z různých zdrojů liší, důvodem jsou odlišné způsoby zpracování údajů. Například Krajská hygienická stanice Ostrava uvádí k dnešku v regionu 3490 pozitivně testovaných. Hejtmanství ale dřív poukazovalo na to, že hygienici byli v prodlení se zpracováváním údajů. Hygienici navíc data o nemocných vykazují až v okamžiku, kdy s nimi mají epidemiologické šetření.

Statistika, kterou ke koronaviru zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví, zase v regionu udává kumulativně 3857 nemocných od počátku pandemie.

Dnes zveřejněné grafy ukazují, že v regionu oproti středě mírně ubylo hospitalizovaných, ze středečních 53 na dnešních 51. Vyplývá z nich ale také, že lidí zemřelých s koronavirem je 71, o jednoho víc než ve středu, podle údajů hygieniků je jich 66.

V ohnisku ve firmě Varroc Lighting Systems z Šenova u Nového Jičína, která vyrábí vnější osvětlení a elektroniku pro automobilový průmysl a v úterý tam začalo plošné testování, přibylo šest nových případů nákazy. "Celkový počet pozitivních tak stoupl na 28, z toho 14 občanů Polska," uvedli v odpolední tiskové zprávě hygienici.

V Dole ČSM-Sever hygienici evidují k dnešnímu dni celkem 748 pozitivních lidí, což je od středy nárůst o pět případů. V Dole ČSM-Jih je to 344 osob, tedy nárůst o tři proti středě.

"Krajská hygienická stanice připravuje plošné odběry v OKD. Pro odebírané osoby bude na místě k dispozici informace o postupu při odběru, jakým způsobem a kdo je bude kontaktovat a sdělí jim výsledek vyšetření a jak mají dále postupovat. K tomuto kroku nás vede snaha o předcházení problémům, které se vyskytly při minulých plošných odběrech," uvedli hygienici. Testování má i s pomocí armády začít v OKD v neděli.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V zámeckém parku v Žamberku havaroval při vzletu vrtulník

13.08.2020 13:08 Při vzletu dnes havaroval v zámeckém parku v Žamberku na Orlickoústecku lehký vrtulník. Patrně…

Česko premiantem ve zvládaní epidemie? Dávno to neplatí, komentátor sepsul…

13.08.2020 10:00 Česko už zřejmě nepatří mezi země, které si nejlépe poradily s epidemií koronaviru. Zatímco se…

Při požáru v domově důchodců ve Mšeně zemřel jeden člověk

13.08.2020 08:57 Jeden člověk zemřel dnes brzy ráno při požáru v domově seniorů ve Mšeně na Mělnicku. Jednu zraněnou…

Rodičovská pro otce? EU chce, aby se více zapojili do výchovy

12.08.2020 22:08 Aktualizováno Současný předobraz rodičovství, kdy je matka s dítětem několik let doma, zatímco otec dítěte chodí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama