V noci hořely skladovací haly i stodola, škody jdou do milionů

Noční požár dvou skladovacích hal v průmyslovém objektu v Lomnici nad Popelkou na Semilsku způsobil škodu za 3,9 milionu korun. Příčina požáru se zjišťuje. V tiskové zprávě o tom informovala krajská mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Ilustrační foto
doporučujeme

Požár byl hasičům nahlášen před 2:30. "Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár 27 rolí polyesteru a střešní konstrukce ve dvou halách o rozloze 20krát deset metrů," uvedla Hložková.

Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Pod kontrolu se jim podařilo oheň dostat zhruba půl hodiny po nahlášení požáru a zcela zlikvidovat asi o 45 minut později. V průmyslovém podniku zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z pěti jednotek.

Požár stodoly v Josefově na Žďársku, který byl ohlášený ve středu před 22:00, způsobil škodu 900.000 korun. Ve středu hořel i zemědělské stroj na Havlíčkobrodsku. Na řezačce vznikla škoda 200.000 korun. Při požárech se nikdo nezranil, příčiny vyšetřovatelé ještě neurčili, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Do Josefova vyjely čtyři jednotky hasičů. Když dorazily, byla už stodola zcela v plamenech. Oheň se jim podařilo zlikvidovat krátce po půlnoci.

Rychle uhasit se podařilo i řezačku, která hořela v obci Česká Bělá. Požár byl ohlášen po 17:30.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Razie proti extremismu. Na Slovensku byl zadržen i člen kapely Horkýže…

11.08.2020 17:02 Aktualizováno Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové…

Soud zakázal Metrostavu stavby s dotacemi, firma se odvolala

11.08.2020 16:46 Královéhradecký krajský soud dnes v případu machinací při modernizaci Hotelu Bohemia Chrudim…

Hygienici si polepšili až o 200 tisíc korun. Šéf statistiků Dušek odměnu…

11.08.2020 16:30 Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek si v poslední době užil…

Údajný žhář z Bohumína jde do vazby, u soudu byl v neprůstřelné vestě

11.08.2020 15:24 Aktualizováno Okresní soud v Karviné dnes uvalil vazbu na čtyřiapadesátiletého muže obviněného kvůli sobotnímu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama