V noci hořely skladovací haly i stodola, škody jdou do milionů

Noční požár dvou skladovacích hal v průmyslovém objektu v Lomnici nad Popelkou na Semilsku způsobil škodu za 3,9 milionu korun. Příčina požáru se zjišťuje. V tiskové zprávě o tom informovala krajská mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Požár byl hasičům nahlášen před 2:30. "Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár 27 rolí polyesteru a střešní konstrukce ve dvou halách o rozloze 20krát deset metrů," uvedla Hložková.

Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Pod kontrolu se jim podařilo oheň dostat zhruba půl hodiny po nahlášení požáru a zcela zlikvidovat asi o 45 minut později. V průmyslovém podniku zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči z pěti jednotek.

Požár stodoly v Josefově na Žďársku, který byl ohlášený ve středu před 22:00, způsobil škodu 900.000 korun. Ve středu hořel i zemědělské stroj na Havlíčkobrodsku. Na řezačce vznikla škoda 200.000 korun. Při požárech se nikdo nezranil, příčiny vyšetřovatelé ještě neurčili, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Do Josefova vyjely čtyři jednotky hasičů. Když dorazily, byla už stodola zcela v plamenech. Oheň se jim podařilo zlikvidovat krátce po půlnoci.

Rychle uhasit se podařilo i řezačku, která hořela v obci Česká Bělá. Požár byl ohlášen po 17:30.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči v Liberci likvidují požár spalovny, museli se probourat do "bunkru"

19.09.2019 17:47 Aktualizováno V Liberci hasiči z 11 jednotek dnes celý den likvidovali požár odpadu ve spalovně Termizo, která…

Zákeřný lymfom: Rakovina mízních uzlin začíná nenápadně, každý den…

19.09.2019 17:40 Aktualizováno Nádorem mízních uzlin neboli lymfomem onemocní v ČR každý den pět pacientů, ročně je to asi 1800.…

Šabatová je zděšena. Co se děje v domovech důchodců?

19.09.2019 12:40 Péče o lidi s demencí a seniory obecně má podle veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové stále mezery.…

Bývalý estébák dle žaloby šikanoval disidentky, soud ho osvobodil

19.09.2019 12:34 Obvodní soud pro Prahu 4 dnes zprostil obžaloby bývalého příslušníka komunistické Státní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama