V Orlických horách shořela hala se senem, škoda šest milionů

Škodu za asi šest milionů korun způsobil dnešní požár betonové skladovací haly se senem v Bartošovicích v Orlických horách. Hala vzplála před polednem, kolem 13:00 se hasičům podařilo oheň lokalizovat. Příčinu ohně hasiči vyšetřují. Při zásahu byl lehce zraněn jeden z dobrovolných hasičů, zdravotničtí záchranáři jej ale ošetřovat nemuseli.

V Bartošovicích v Orlických horách hoří skladovací hala. (17.10.2020)
doporučujeme

Seno v hale o rozměrech 50 krát 20 metrů nechají hasiči kontrolovaně vyhořet. ČTK to řekla mluvčí hradeckých krajských hasičů Martina Götzová.

Oheň podle hasičů zasáhl asi 2800 balíků sena. Hasiči na začátku požáru vyhlásili třetí nejvyšší stupeň požárního poplachu ze čtyřstupňové škály a na místo vyslali pět jednotek z Královéhradeckého kraje a čtyři jednotky z Pardubického kraje. Na pomoc jim přijely i dvě jednotky hasičů z Polska se dvěma cisternami. Bartošovice leží na východní straně Orlických hor na hranici s Polskem.

"Hala byla zasažena požárem v plném rozsahu. Nasazeno bylo celkem deset vodních proudů a jedna lafeta," uvedla mluvčí. Hasiči se především snažili, aby se oheň z haly nerozšířil na okolní objekty. Stropy haly se postupně propadly.

Po 13:00 hasiči oznámili, že by rozšíření ohně mimo halu již hrozit nemělo. Pro dopravu vody k hašení zřídili čerpací stanoviště na nedalekém potoce. Od 15:00 hasiči začali postupně jednotky z místa požáru stahovat.

U obdobného požáru plechové skladovací haly se senem a slámou zasahovali hasiči 30. září v zemědělském areálu u obce Suchý Důl na Náchodsku. Odhadovaná škoda je asi devět milionů korun. Příčinu tohoto požáru hasiči stále vyšetřují.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Většina Čechů je navzdory covidu se svým životem spokojena, ukázal průzkum

30.10.2020 18:15 Se svým životem jsou spokojeny dvě třetiny Čechů. Nespokojeno je zhruba deset procent lidí a…

Pardubice prosí rodiče, aby neposílali děti do mateřských škol

30.10.2020 17:47 Město Pardubice požádalo rodiče předškolních dětí, aby je pokud možno přestali dávat do mateřských…

Hejnová a Česká pošta uzavřely smír ve sporu o známku

30.10.2020 08:40 Atletka Zuzana Hejnová a Česká pošta uzavřely smír ve sporu, který se týkal známky vydané k…

Musíte při zákazu nočního vycházení ven? Noste dokument, který váš pobyt…

29.10.2020 22:00 Aktualizováno Vybíjejí si na nich vztek. Strážníci v metropoli se po vyhlášení dalších vládních restrikcí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama