V Ostravě se opět testovalo na koronavirus, všechny výsledky jsou negativní

Pracovníci laboratoře Zdravotního ústavu v Ostravě dnes provedli 26 rozborů vzorků testovaných na koronavirus. Všechny byly negativní. Ústav dosud provedl 124 testů, všechny s negativním výsledkem. ČTK to dnes řekl Jakub Mrázek ze Zdravotního ústavu v Ostravě. Česko má nyní 31 potvrzených pacientů s nákazou koronavirem. Jedním z nakažených je roční dítě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Vzorky, které se v Ostravě testují, nepocházejí jen z Moravskoslezského kraje. V sobotu například testovali i 13 vzorků z Jihomoravského a sedm ze Zlínského kraje. "V současné době u nás nemáme žádné vzorky, které ještě čekají na výsledky," dodal Mrázek. Je ale pravděpodobné, že během noci a pondělního dopoledne se to změní.

Testovat vzorky na koronavirus může v Ostravě nově i soukromá laboratoř Agellab. Ve čtvrtek jí to povolil Státní zdravotní ústav. S testy zřejmě začne v pondělí. Počet nakažených novým typem koronaviru v Česku dnes stoupl na 21, testováno bylo více než 500 lidí.

V Moravskoslezském kraji jsou pro případ potřeby ve zvýšené pohotovosti tři nemocnice s infekčními odděleními. Celkově je na infekčních odděleních ve Fakultní nemocnici Ostrava, Slezské nemocnici v Opavě a Nemocnici s poliklinikou Havířov k dispozici 146 infekčních lůžek.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V ostravském domově pro seniory se objevila nákaza COVID-19

31.03.2020 14:07 Aktualizováno V ostravském Domově pro seniory Iris se u pracovnice přímé péče potvrdila nákaza COVID-19. Dnes to…

"Guru Jára" uznán vinným z dalších šesti znásilnění, kauza zdaleka nekončí

31.03.2020 12:49 Krajský soud ve Zlíně dnes uznal Jaroslava Dobeše alias gurua Járu a jeho spolupracovnici Barboru…

Ve svatoanenské nemocnici v Brně zemřela žena s koronavirem

31.03.2020 10:43 Aktualizováno Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně dnes ráno zemřela pacientka nakažená novým koronavirem.…

Soud odmítl návrh, který měl vrátit otcům právo být u porodu. Liga…

31.03.2020 08:59 Městský soud v Praze v pondělí odmítl návrh na zrušení mimořádného opatření, kterým ministerstvo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama