V prachatické firmě začalo testování 330 zaměstnanců, pomáhají hasiči i policisté

V Prachaticích začalo dnes ráno testování na koronavirus více než tří set zaměstnanců firmy Intica Systems, která je uzavřena kvůli výskytu koronaviru. Covidem-19 tu dosud onemocnělo 23 pracovníků. Testování, na kterém se podílí několik subjektů, bude pokračovat i ve čtvrtek. ČTK to řekla ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Jedná se o PCR testy a absolvuje je 330 zaměstnanců firmy. Velmi oceňuji jejich přístup i vstřícný přístup vedení společnosti," řekla Kotrbová. Dodala, že kromě hygieniků se na akci podílejí nemocnice, laboratoře, policie a hasiči. Testy zaměstnanci podstupují v provizorních stanech. "Na základě výsledků pak můžeme činit další kroky a případně přijímat další protiepidemická opatření, pokud budou nutná," řekla.

Od ranních hodin se před stany tvořily několik desítek metrů dlouhé fronty zaměstnanců. Lidé v nich dodržují předepsané rozestupy, čímž se opticky fronty prodlužují.

Kotrbová uvedla, že z 23 nakažených je 17 cizinců. "Dva jsou v nemocnici," řekla. Velká část zahraničních pracovníků je z Maďarska, bydlí na jedné ubytovně, kde se nákaza objevila ve čtvrtek. Firma Intica Systems se věnuje vývoji a výrobě spínací techniky pro automobilový průmysl.

Kvůli situaci v Prachaticích také hygienici nařídili od dneška nošení roušek v nemocnicích, domovech pro seniory i na úřadech v Jihočeském kraji. Na Prachaticku je opatření ještě přísnější. Lidé tam musejí nosit roušky ve všech veřejných vnitřních prostorách.

Kotrbová uvedla, že situaci ve městě řeší hygienici mimo jiné i s radnicí. "Stejně jako jsem hovořila o vstřícném přístupu firmy, tak to samé platí i o přístupu pana starosty (Martina Malého)," řekla.

Na jihu Čech se od března nakazilo koronavirem 279 lidí. K úterní 18:00 zůstávalo v regionu 74 pacientů s covidem-19.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Propuštěný zaměstnanec dle obžaloby ubodal svého exšéfa, začal soud

06.08.2020 10:40 Případem lednové vraždy v areálu dopravní firmy v Klatovech se dnes začal zabýval Krajský soud v…

Pandemie je nápor na psychiku. V Česku přibylo lidí s úzkostí a depresemi,…

06.08.2020 08:18 V době koronavirové nákazy v Česku přibylo lidí s nejméně středně těžkými depresemi a úzkostí. Na…

Ukrajina zařadila ČR a SR do červené koronavirové zóny

05.08.2020 22:00 Aktualizováno Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví zařadilo do tzv. červené zóny s nepříznivou koronavirovou…

Výbuch v Bejrútu mohla způsobit i malá část chemikálie, říká český vědec

05.08.2020 15:21 Rozsah úterního výbuchu v libanonské metropoli Bejrútu mohla způsobit i malá část z 2750 tun…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama