V Praze byl zatčen slovenský podnikatel Majský, ukrýval se na psychiatrii

Policisté v Praze zadrželi slovenského podnikatele Jozefa Majského, který byl na Slovensku odsouzen k devítiletému trestu vězení za vytunelování zkrachovalých nebankovních firem BMG Invest a Horizont Slovakia. Na dotaz ČTK to dnes potvrdil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Dodal, že byl na Slováka vydán evropský zatykač.

krimi
doporučujeme

Podle vyjádření slovenské policie na facebooku byl čtyřiasedmdesátiletý muž zatčen v pražské nemocnici.

Slovenský server Pravda.sk v úterý uvedl, že byl Majský nalezen na psychiatrii. Další kroky budou nyní v kompetenci českých úřadů. Policejní prezidium ale nechtělo k případu uvést žádné informace. "Vzhledem k tomu, že stále platí, že nezačal vykonávat sankci na základě konečného rozsudku, stále ho vede slovenská policie jako hledanou osobu," uvedli k věci slovenští policisté na facebooku.

Policie zadržela Majského už v červnu v nemocnici v Šumperku, kde byl podnikatel hospitalizován. Čekala ho operace. Podle serveru Pravda.sk policisté dříve sdělili, že se podnikatel začal skrývat. Uváděli také, že Majského zdravotní stav "neumožňuje orgánům činným v trestním řízení další postup". Server také ocitoval rektorku slovenské policejní akademie Lucii Kurilovskou, podle které by mohl muž žádat o odložení výkonu trestu, na což by potřeboval psychiatrický posudek. Slovák má podle ní také české občanství a může požádat, aby si trest mohl odsedět v českém vězení.

Majského média v 90. letech označovala za jednoho z nejbohatších Slováků s kontakty na vlivné politiky. Soudy muži vyměřily devět let ve vězení za podvod v případu, ve kterém s dalšími dvěma osobami čelil obžalobě z tunelování BMG Invest a Horizont Slovakia. Firmám údajně prostřednictvím falešných pohledávek způsobili škodu za více než 400 milionů někdejších slovenských korun. BMG Invest a Horizont Slovakia v minulosti nabízely klientům nereálně vysoké úroky z vkladů. V roce 2002 zkrachovaly a desetitisíce klientů připravily o několik miliard tehdejších slovenských korun.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chystal vraždu palcátem. Odsouzený Nárožný odmítá trest, podal ústavní…

24.09.2020 10:12 Pavel Nárožný, jenž si má odpykat 13 let ve vězení za přípravu vraždy tety, podal ústavní stížnost.…

Krejčířův správce Zagora neuspěl s žádostí o čtvrtmilionové odškodné

23.09.2020 15:43 Někdejší správce firem podnikatele Radovana Krejčíře Aleš Zagora nemá nárok na čtvrtmilionové…

Dovolená u Jadranu spustila druhou vlnu covidu? Chorvatské sdružení oponuje

23.09.2020 14:49 Turistické destinace v Chorvatsku, hotelové řetězce ani jiné typy ubytování v létě nezaznamenaly…

Kauza Stoka: Expolitik ANO Liškutin přiznal přijetí jednoho úplatku

23.09.2020 13:38 Aktualizováno Před Krajským soudem v Brně dnes vypovídal bývalý místostarosta městské části Brno-Ivanovice, který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama