V Praze hoří hala s odpadem, požár už je pod kontrolou

V ulici U Technoplynu na rozhraní pražských Kyjí a Malešic hoří hala s odpadem. Hasiči vyjeli k požáru krátce před polednem a po zhruba čtyřech a půl hodinách se jim podařilo dostat plameny pod kontrolu. Dohašování požáru ale bude pokračovat minimálně do večerních hodin, uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

Požár haly s odpadem v Praze (25.7.2020)
doporučujeme

V hale zasažené požárem nikdo nebyl, jeden ze zasahujících hasičů utrpěl při zásahu lehké zranění. Kouř z požáru byl vidět z řady míst v hlavním městě.

Hořící hala o rozměrech 20 krát 30 metrů je zaplněná odpadem po celé své ploše. "Požár se nám již nešíří, na místě máme dostatek sil a prostředků a požár máme tedy pod kontrolou," oznámili hasiči na twitteru kolem 16:30. V současnosti pokračují v dohašování skrytých ohnisek. Hořící odpad musí hasiči rozhrabat pomocí nakladače, aby se dostali i ke skrytým ohniskům.

Kvůli vysokému počtu zasahujících dobrovolných i profesionálních jednotek byl vyhlášen nejprve druhý a později třetí stupeň požárního poplachu. Zásah hasičů komplikoval nízký tlak v hydrantové síti i dnešní teplé počasí, kvůli kterému se musí při hašení střídat.

Na místě požáru je i hasičská chemická služba z Petřin, která měří koncentrace zplodin v ovzduší. Naměřené hodnoty škodliviny ale byly pod limitem. Kvůli možnému vlivu vody použité při hašení byla na místo povolána i chemická laboratoř z Kamenice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Matka zavražděné dívky z Přerova se chovala zmateně. Ve spodním prádle…

11.08.2020 12:07 Žena obžalovaná z loňské vraždy tříleté dcery v Přerově se podle očitých svědků v osudný den…

Koronavirus: Školka v Blšanech je v karanténě, nákaza pronikla do dalšího…

11.08.2020 11:52 Aktualizováno V Blšanech na Lounsku s tisícovkou obyvatel testy potvrdily nákazu novým koronavirem u jedné ze…

Zeveta Bojkovice odmítla, že výbušky použité v Bělorusku jsou její výrobek

11.08.2020 11:23 Společnost Zeveta Ammunition z Bojkovic na Uherskohradišťsku dnes na dotaz ČTK odmítla, že při…

Požární pravidla se u panelových domů liší. Čtyři faktory jsou rozhodující

11.08.2020 10:50 Požár panelového domu v Bohumíně šokoval veřejnost a znovu otevřel téma protipožárních opatření a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama