V Praze prasklo potrubí. Bez vody byly tisíce odběratelů

Kvůli prasklému vodovodnímu řadu bylo dnes v Praze 6 bez dodávek vody zhruba 2700 odběratelů. Havárie se stala v pátek po 21:00 ve Střešovicích v Sibeliově ulici, masivní únik vody vyplavil ve Starostřešovické ulici tři domy. Zhruba dvacítku lidí hasiči evakuovali, dočasný azyl našli v nedalekém penzionu.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Voda
doporučujeme

Poté, co statik dnes ráno vyloučil poškození domů, mohli se do svých domovů vrátit, řekl ČTK mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek. Dodávky vody se podařilo obnovit kolem 19:00, doplnil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek.

Voda se po havárii dostala do sklepních prostor tří domů v ulici Starostřešovická. "Únik vody byl tak masivní, že se voda valila skrz přízemí a první patra domů, která byla nejblíže havárii. S nánosy bahna, kamení a písku hrozilo velké nebezpečí, že by se zdi těchto i přilehlých budov mohly provalit a budovy spadnout. Proto velitel zásahu rozhodl o okamžité evakuaci osob z takto postižených domů," popsal dnes situaci policejní mluvčí Jan Rybanský.

Na místo byl povolán statik, evakuační autobusy a pracovníci Červeného kříže. Policisté museli kvůli havárii uzavřít i přilehlé ulice a vzdálenější Střešovickou ulici směrem do centra, kde tekoucí voda na vozovce namrzala. Kvůli možnému zborcení budov byli policisté se strážníky na místě celou noc. "Statik dnes po deváté hodině ráno tuto obavu vyloučil. Jeho rozhodnutím byla silniční uzávěra ukončena a přes dvě desítky evakuovaných osob se tak mohly vrátit zpět do svých domovů," uzavřel Rybanský.

Loading...
Témata: Praha | Voda | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (20)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vepřín na Rokycansku zasáhl požár, uhořelo 300 prasnic a 1300 selat

20.01.2020 18:53 Aktualizováno Při nočním požáru rozlehlého zemědělského objektu u Kladrub na Rokycansku uhořelo na 300 chovných…

Tragický požár ve Vejprtech: Jeden ze zraněných bojuje o život

20.01.2020 18:12 Aktualizováno Po nedělním požáru v domově pro zdravotně postižené ve Vejprtech zůstávají v nemocnicích čtyři lidé…

Tragický požár ve Vejprtech řeší i Německo, velvyslance zajímá jedna věc

20.01.2020 17:21 Do Vejprt, kde v neděli hořel dům pro mentálně postižené, asi ve čtvrtek přijede německý…

Památník Lidice přišel o ředitelku, Lehmannová rezignovala

20.01.2020 17:05 Ředitelka Památníku Lidice Martina Lehmannová rezignovala k 21. lednu na svou funkci. ČTK to dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama