V ubytovně na Mělnicku je 10 nakažených, ohnisko na Kutnohorsku je pod kontrolou

Deset lidí nově nakažených koronavirem je v ubytovně v Čečelicích na Mělnicku. Jsou v izolaci, do styku s místními nepřišli. V okrese je tak celkem 13 případů covidu-19. Podle mluvčí krajské hygienické stanice Dany Šalamunové se nákazu v lokalitě podařilo hygienikům včas zachytit. "Máme to pod kontrolou," uvedla Šalamunová.

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Podle informací ČTK jsou nemocní s covidem-19 brigádní dělníci, kteří pracovali v místní zemědělské firmě. V souvislosti s ohlášenými případy je 29 lidí v karanténě a všichni jsou podle Šalamunové postupně testováni.

"Na místě probíhá standardní epidemiologické šetření a podnik plně spolupracuje," dodala dnes odpoledne mluvčí a uvedla, že firma plní doporučená opatření. Šalamunová tak reagovala i na obavy některých obyvatel z šíření nákazy. Pracovnice firmy ČTK řekla, že všichni zaměstnanci, kteří jsou v karanténě, karanténu dodržují. Místo nich na pracoviště dojíždějí jiní agenturní pracovníci.

Nejvíc nakažených ve středních Čechách je na Kutnohorsku, v lokálním ohnisku v Církvici bylo podle dnešních údajů 53 nakažených, oproti středě přibyli dva lidé, u nichž testy potvrdily nákazu. Lidé v okrese musejí od víkendu ve veřejných vnitřních prostorech nosit roušky, omezeny jsou hromadné akce a zakázány návštěvy v nemocnicích a domovech pro seniory. Vzhledem k minimálnímu nárůstu hygienici na pátečním jednání krizového štábu Kutné Hory navrhnou zmírnění nynějších opatření.

Celkově je ve středních Čechách podle posledních dostupných údajů hygieniků 162 lidí s covid-19, od počátku pandemie se vyléčilo 1174 lidí, zemřelo 24 lidí.

Hygienici chtějí zmírnit mimořádná opatření na Kutnohorsku vyhlášená kvůli ohnisku koronaviru v Církvici. Za uplynulých 24 hodin přibyli v souvislosti s ohniskem dva pozitivně testovaní, celkem jich je 53. Vzhledem k minimálnímu nárůstu hygienici na pátečním jednání krizového štábu Kutné Hory navrhnou zmírnění nynějších opatření, řekla dnes ČTK mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Lidé v okrese musejí od víkendu ve veřejných vnitřních prostorech nosit roušky, omezeny jsou hromadné akce a zakázány návštěvy v nemocnicích a domovech pro seniory. Jaká omezení zůstanou v platnosti a která by mohla být zrušena, mluvčí nechtěla předjímat.

Ohnisko koronaviru v Církvici se objevilo počátkem měsíce v pobočce firmy HR Partner CZE, její provoz byl uzavřen. Původně bylo nakažených 13, poté začali přibývat další. V souvislosti s tímto zdrojem nákazy onemocněli také tři lidé na kutnohorském pracovišti firmy Foxconn. Dalších 19 zaměstnanců bylo v karanténě, o víkendu podstoupili testy kvůli možné nákaze. Výsledky byly negativní.

V celém Středočeském kraji přibylo za uplynulých 24 hodin 27 lidí pozitivně testovaných na covid-19. Nejvíce jich je na Mělnicku, kde nárůst souvisí s výskytem nákazy v ubytovně v Čečelicích. Další nakažené hlásí okresy Praha-východ, Praha-západ, Nymburk, Beroun, Kladno a Příbram.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Vidíte žlutě." Nejvyšší správní soud se zastal spolku, který inzeroval…

12.08.2020 14:18 Nejvyšší správní soud (NSS) se zastal Spolku pro zachování demokracie v ČR, který v roce 2017…

Vnuk zavraždil svou babičku, pak ji okradl. Soud mu potvrdil přísný trest

12.08.2020 13:38 Za loňskou vraždu své babičky v Brně si dvacetiletý mladík definitivně odpyká 17 let. Rozhodl o tom…

Matka souzená za vraždu dcery byla příčetná. Resocializace beznadějná,…

12.08.2020 13:20 Aktualizováno Třiadvacetiletá žena, která podle obžaloby loni v srpnu v Přerově pod vlivem drog brutálně…

Solidarita během epidemie má i stinnou stránku. Nadace se potýkají s…

12.08.2020 12:50 Lidé často zneužívají dobré mysli svého okolí, a to i v době, kdy by si všichni měli spíše pomáhat.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama