Ve svatoanenské nemocnici v Brně zemřela žena s koronavirem

Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně dnes ráno zemřela pacientka nakažená novým koronavirem. Ženu narozenou v roce 1946 nemocnice přijala v sobotu, do Brna pacientku poslala opavská nemocnice, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí svatoanenské nemocnice Dana Lipovská. Úřady zatím potvrdily v České republice 24 úmrtí kvůli koronaviru. V zemi je podle údajů z dnešního rána přes 3000 potvrzených případů nákazy.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

V Jihomoravském kraji zůstává dnes ráno stejně jako v pondělí večer 175 potvrzených případů nákazy koronavirem. Vyplývá to z webu ministerstva zdravotnictví. V karanténě je přes 800 lidí, uvedla v tiskové zprávě krajská hygienická stanice.

Mezi nakaženými je i jeden záchranář, odpověděla na dotaz ČTK mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Podle ní se testům podrobila celá posádka, která přišla se záchranářem do styku, nikdo další pozitivní test neměl. V kraji má nemoc COVID-19 i několik pracovníků nemocnic, například lékaři či sestry břeclavské nemocnice, lékař Nemocnice Milosrdných bratří v Brně nebo člen personálu znojemské nemocnice.

V brněnské nemocnici, kterou stát určil pro moravské pacienty s koronavirem v těžkém stavu, je šest pacientů. Nemocnice mohla propustit dva pacienty, kteří už v pondělí nepotřebovali plicní ventilaci a mohli být převezeni do jiných nemocnic. Jeden pacient putoval do Nemocnice Prostějov a druhý do Fakultní nemocnice Brno.

Fakultní nemocnice u svaté Anny na druhé straně přijala další dva pacienty, kteří jsou ročníky 1944 a 1954. Celkem má tedy šest pacientů ve vážném stavu, jeden z nich je na přístroji ECMO, který zajišťuje mimotělní okysličení krve, zbylých pět je na umělé plicní ventilaci.

Podle jihomoravských hygieniků se v kraji podrobilo testům přes 2300 lidí. Hygienici zatím mají informaci o 173 potvrzených případech. Podle informací z webu ministerstva rozdíl mezi potvrzenými případy z ministerstva a od hygieniků způsobuje fakt, že hygienici uvádějí případy až po ověření, což si žádá časovou prodlevu. Ministerstvo tak uvádí informace od hygieniků i dalších laboratoří, od nichž hygienici zatím data ověřují.

Nejvíce potvrzených případů v kraji je v Brně, téměř 100. Desítky případů jsou na Břeclavsku, Brněnsku a Znojemsku, několik lidí je nemocných na Hodonínsku a Vyškovsku. Zasažené jsou všechny věkové kategorie od dětí přes mladistvé a dospělé až po seniory. Nejvíce zasaženou kategorií jsou lidé v produktivním věku od 25 do 44 let.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proces s Miladou Horákovou byl komunistická justiční vražda

06.06.2020 16:32 Symbolem politických procesů v poúnorovém Československu se stal soud s Miladou Horákovou a dalšími…

Policie nehodlá lidem bránit ve shromažďování kvůli opatřením ministerstva

05.06.2020 18:19 Policie nebude lidem bránit ve shromažďování kvůli mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví.…

Soud odmítl žalobu advokáta Černého, kterému vadí nošení roušek

05.06.2020 17:06 Soud odmítl žalobu advokáta Adama Černého, který se domáhal zrušení opatření ministerstva…

Děti vylovily z řeky v Brně urnu, zřejmě i se zpopelněnými ostatky

05.06.2020 17:02 Děti v Brně vylovily z řeky urnu zřejmě i se zpopelněnými ostatky. Zabývají se tím strážníci.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy