Ve Vlčnově hořel dům, spícího muže z něj zachránil soused

Ve Vlčnově na Uherskohradišťsku hořel dnes odpoledne rodinný dům. Muže, který uvnitř spal, zachránil pohotový soused. Požár vypukl od zapnuté lampičky, která spícímu muži spadla na postel. Majitele domu si převzali do péče záchranáři, způsobená škoda je 50.000 korun, uvedla dnes na facebooku krajských hasičů jejich mluvčí Lucie Javoříková.

Hasiči
doporučujeme

Požár likvidovaly čtyři jednotky hasičů. Ještě před jejich příjezdem spícího muže uvnitř hořícího domu probudil soused a vyvedl jej do bezpečí. "Jako první na místo přijeli místní hasiči, kteří ihned s pomocí jednoho vysokotlakého proudu vody požár během pár minut uhasili. Postupně se na místě sjeli další hasiči, a to ze stanic Uherský Brod a Uherské Hradiště a dobrovolná jednotka z nedalekého Hluku," uvedla Javoříková.

Muže, který se uvnitř svého domu nadýchal zplodin hoření, si do péče převzali členové profesionální jednotky z Uherského Brodu. "Hasiči mu poskytli první předlékařskou pomoc a nasadili mu kyslíkovou masku. Následně jej předali přivolané zdravotnické záchranné službě," uvedla mluvčí.

Ostatní jednotky podle ní kontrolovaly požářiště termokamerou a dohašovaly skrytá ohniska. Hasiči také zajistili odvětrání vnitřních prostor rodinného domu. Přivolaný vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že požáru způsobila zapnutá lampička, která spícímu muži spadla na postel.

"Zde od žárovky došlo ke vznícení lůžkovin a následnému požáru postele. Škodu vyšetřovatel vyčíslil na 50.000 korun," doplnila mluvčí. Včasným zásahem hasičů se podařilo uchránit majetek zhruba za milion korun.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pošta již doručila roušky pro seniory

18.09.2020 15:47 Doručovatelé České pošty již roznesli všem téměř třem milionům lidí starších 60 let do schránek…

Internetem se šíří výzva ke stávce studentů. Vše bych zavřel, říká pro EZ…

18.09.2020 15:05 Jejich lavice možná osiří. V pondělí chtějí studenti základních a středních škol po celé České…

Doručovatelka upozornila na nehygienické roušky, pošta jí vyhodila. Údajně…

18.09.2020 14:35 Upozornila na šlendrián a tvrdě za to zaplatila. Doručovatelka České pošty z pobočky v Mníšku pod…

Omezení provozu pražské bary svazuje více než počet míst k sezení

18.09.2020 12:40 Nařízená zavírací doba je pro pražské bary a noční podniky mnohem zásadnější omezení než povinnost…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama